דגני "נסטלה" מופחתי סוכר- עכשיו על המדפים.

20200216_203122

כולנו מודעים לצורך להפחית מהסוכר והמלח שאנו צורכים, אבל לא מעוניינים להפחית בטעם כמובן.

"נסטלה" התגייסה לעניין ומציגה שלושה מוצרים חדשים – "פיטנס שקדים ודבש", "האני נאט צ'יריוס" ו"קראנץ' שוקולד" – שלושתם מופחתי סוכר.

שני דגני הילדים- הצ'יריוס וקראנץ' מכילים מעתה 10% פחות סוכר, ודגנים מלאים כרכיב ראשון. מכיוון שילדים הם יותר בררניים, הדגנים החדשים יימכרו לצד המוצרים הקיימים בשוק כך שאף ילד לא יישאר רעב.

20200216_204043

"פיטנס" לעומת זאת יחליף את המוצר הקיים, ויכיל 50% פחות סוכר ותוספת של 40% יותר שקדים פרוסים.

בעזרת שינויים אלה עומדים המוצרים באופן מלא בתקנות סימון המזון של משרד הבריאות.

ניסיתי את שלושת המוצרים.

לגבי מוצרי הילדים, אמנם מדובר בהפחתה של עשרה אחוזים בלבד, אבל גם כמבוגרת יכלתי לחוש בהבדל. יש ילדים שהדבר לא יפריע להם או כאלה שההורים מרגילים אותם מילדות וזה הטעם שהם מכירים. לילדים שחסר להם הסוכר יש את האופציה להוסיף מרכיבים בריאים יותר מסוכר כמו פירות ואגוזים שונים.

20200216_204428

לגבי ה"פיטנס". המוצר מתואר כ"מתיקות עדינה". לי היה קשה להבחין במתיקות כלשהי, ועם זאת אני לא נזקקת למתיקות במוצר, אני אוהבת אותו עם הטעם האגוזי שלו. למי שרוצה מתיקות, כמו אצל הילדים, ניתן להוסיף מרכיבים בריאים כמו פירות כמו תותים או אננס למשל, שיש בהם מתיקות טבעית, או ממתיקים.

אני ניסיתי את ה "פיטנס" להכנת חטיפי בריאות טעימים באמצעות שילובם בשוקולד מריר באחוזים גבוהים (85% ומעלה) שהומס , עורבב עם הפיטנס וקורר. כדי להשקיע ממש, הוספתי כמה גרגרים בודדים של מלח הימלאיה בשביל הטעם.

20200216_204556

כמובן שאפשר לשלב פירות או גרעינים נוספים לפי הטעם. ניתן גם לערבב עם יוגורטים בטעם נייטרלי או ברמה כלשהי של מתיקות לפי הטעם.

מה שעוד נחמד ב"פיטנס" שבזכות זה שהוא לא מתוק הוא שניתן לשלבו גם  בסלטים כמו סלט עלים.

במעבדות "נסטלה" עומלים ללא הפסקה לשפר את המוצרים כולל תוספת דגנים מלאים, הפחתת סוכר והפחתת נתרן, בין השאר תוך שימוש בחומרי גלם חדשניים כמו פרי המונק, המעניק מתיקות טבעית .

20200216_220002

המוצרים הם פרווה, וכשרים בהשגחת בד"צ חוג חתם סופר ב"ב, וסטאר קיי, ובאישור הרבנות הראשית לישראל.

להשיג בכל רשתות השיווק.