האם, הבן ורוח "צבר".

 

Screenshot

כששואלים שפים ידועים מניין התחילה האהבה שלהם למטבח, ברוב המקרים התשובה תהיה "עמדתי ליד סבתא וליד אמא, ראיתי מה הן עושות והתאהבתי".

לא לכולנו יש אמהות כאלה היום, במיוחד כשהדור שלנו עסוק וממהר, ולעמוד ולהכין אוכל מסורתי לא פשוט, ואם יש אפשרות לקבל את הטעמים האותנטיים בקלות ובנוחות, למה לא?

זה בדיוק היה קו המחשבה ב"סלטי צבר" ולכך הם גייסו שלוש אמהות של שפים ידועים – אימו של אבי לוי, זוכה "מאסטר שף", השף והבעלים של המסעדה המצליחה "המוציא" והפרזנטור של "סלטי צבר" – מרים לוי, אימו של יוסי שיטרית ממסעדת "דוד ויוסף" – ענת שטרית, ומיכל אביב, אימו של עוד זוכה "מאסטר שף" והבעלים של "קוק במבינו" – השף טום אביב.

הבנים השפים ביחד עם האמהות בחרו את הסלטים האהובים עליהם, והתוצאה- "סלט של אמא"  – מהדורה מיוחדת בסדרת סלטי הפרימיום של "צבר", ארבעה סלטים שמחברים את המסורת הביתית של האמהות, הטאצ' המודרני של הבנים והרבה אהבה.

 

20180711_200747

במשפחת הסלטים:

"סלט כרובית לניגוב" ו"סלט מטבוחציל" של אימו של אבי לוי, "סלט סביח"  של אימו של יוסי שיטרית ו"סלט קישואים" של אימו של טום אביב.

כדי לבדוק את הסלטים הכנתי לי צלחת כמו שאפשר לראות בתמונה, כולל הפיתות הנדרשות, וקצת ירק לרענון החיך כדי שאוכל לתת את דעתי האובייקטיבית.

הסלט הראשון שבדקתי היה "מטבוחציל". זה הסלט היחיד מבין הארבעה שיש בו חריפות. כפולניה קלאסית היה לי קצת קשה עם החריפות שהיתה קצת גבולית בשבילי, אבל עם פיתה שממתנת את החריפות בפה, הכל הסתדר ויכלתי ליהנות מהטעמים.

הבא בתור היה סלט הקישואים. הטעם שלו הוא העדין מבין כל הסלטים, ואכלתי אותו כמו שהוא, עם מזלג. אני מתכוונת לשים אותו על צלחת לצד אורז לבן למשל, פשוט בתור תוספת שהסועד יכול לבחור אם לערבב עם האורז או למרוח בנפרד על לחם.

 

20180711_200806

השלישי היה החביב עלי ביותר- ה"כרובית לניגוב". לא מדובר בצ'אנקים של כרובית או פרחי כרובית אלא במרקם מחיתי, הייתי מגדירה זאת כשילוב בין טחינה וטעמי כרובית. אני מאד אוהבת כרובית והשילוב עם טחינה הוא תמיד מוצלח כך שיכלתי לחסל את הקופסה בעצמי עם כפית ככה בעמידה ליד המקרר (הפתוח).

האחרון היה הסביח. הסלט מורכב משתי שכבות, התחתונה בצבע כהה יותר. כשהנחתי על הצלחת שתי השכבות היו עדיין נפרדות, ערבבתי אותן בכפית לפני שמרחתי על הפיתה. שמחתי לגלות שאין דומיננטיות של אחת מהן, ושהן השתדכו יפה.

 

20180711_201239

לסיכומו של דבר- שמחתי לגלות שהסלטים בטעמים ביתיים, מעניינים, מספקים ענין חדש לארוחות ולכריכים ומגוונים כך שכל אחד יכול למצוא את מה שמתאים וטעים לו.

הסלטים ניתנים להשגה ברשתות השיווק והם כשרים בכשרות בד"צ העדה החרדית (למעט הכרובית לניגוב) ורבנות קריית גת.