החומוס של הג'ינג'י – הרבה יותר מחומוס.

כשאומרים לי "ג'ינג'י", הדבר הראשון שעולה בדעתי הוא הנסיך הארי, הבן השובב של משפחת המלוכה. אבל מסתבר שיש עוד מילים שמתקשרות לג'ינג'י ואחת מהן היא "חומוס".

ליתר דיוק, הסניף החדש של "החומוס של ג'ינג'י" בצומת סגולה בפתח תקווה, הוא הסניף השלישי של רשת החומוסיות "החומוס של ג'ינג'י".

על המלאכה מנצח איתי גולן, הוא ה"ג'ינג'י". המיתוס אומר שג'ינג'ים הם בעלי פתיל קצר, חסרי סבלנות ותזזיתיים אבל במקרה של גולן, החומוס של "החומוס של ג'ינג'י" הוא תוצר של תהליך ארוך מאד. כמה ארוך? ראשית יש את הגידול של גרגרי החומוס, שגולן מגדל במו ידיו ואז בורר אותם כמו מדען במעבדה, למצוא את המשובחים ביותר. החלק הבא הוא בישול ארוך, בסגנון של חמין, במשך יומיים. התוצאה היא החומוס המיוחד שמושך אנשים מכל הארץ להגיע לאחד מהסניפים – בקיבוץ עינת, בנווה ירק ועכשיו בסניף החדש בסגולה פתח תקווה.

מנה מפנקת של "החומוס של ג'ינג'י" נחתה אצלי באמצע היום, בליווי פיתות טריות וחמות, והפכה את הארוחה שבמקור נועדה רק לתת אנרגיה להמשך היום , לארוחת צהרים כייפית במיוחד.

יש אנשים שהפכו את חייהם לחיפוש אחרי החומוסיה המושלמת. הם יודעים לאפיין כל תו בכל מנה ולברור את הטוב ביותר. אני לא מומחית לחומוס, אבל הכשרון הגדול של הג'ינג'י הוא לגרום לזה שגם אני, כלא מומחית, מוצאת את האיכות, הטריות והטעם שבצלחת.

את סודות החומוס למד גולן בטיול מקרי בנצרת שהפך להתמחות בחומוסיה של אבו ג'ראר, ולאחר מכן ב1994 פתח חומוסיה מצליחה בפלורנטין ולאחריה את "חומוס אבן גבירול" עם שותפים. אבל הלב היה בבית, בקיבוץ עינת, וכך הגיע הסניף הראשון שפועל בשצף קצף כבר 14 שנים ומארח באוויר הפתוח את חובבי החומוס וגם את אלה שלא ידעו שהיו כאלה, עד שהגיעו לג'ינג'י.

גם חובבי בריאות מגיעים לחומוסיה ונהנים מהיתרונות הבריאותיים הרבים של החומוס, שמתאים גם לספורטאים, צמחונים וטבעונים.

הסניף החדש של "החומוס של ג"ינג'י" נפתח כאמור ממש עכשיו בצומת סגולה, והוא פתוח בימים א-ו מעשר בבוקר ועד שתיים וחצי בצהרים, ורצוי להזדרז כי כשנגמר, נגמר.

הכתובת – אלכסנדר ינאי 14 פתח תקווה.

אכן, טעם חדש (ואיכותי) באם המושבות.