"הטחנות הגדולות של א"י"- כבר לא צריך לנפות!

כשמשתמשים בקמח במתכון כלשהו, אם זה לחם או מאפה, תמיד צריך לנפות אותו מחשש לחרקים, לא רק מטעמי דת אלא כי לא נעים שיהיו תוספות "חלבונים" מוזרות בתוך המנה שלנו.

ניפוי מוסיף לנו עוד שלב בעבודה, ואצלי בבית גם עוד כמה ענני קמח שהופכים למיצג אומנותי על השיש ועל הרצפה (שלא לדבר על הנעליים שלי)….

ואם אפשר לחסוך את השלב הזה, לא נחסוך?

"הטחנות הגדולות של א"י" משיקות את "קמח לבן בהיר ללא צורך בניפוי", בכשרות המהודרת של בד"צ העדה החרדית. איך משיגים את הפטור הזה מניפוי? הקמח נארז סמוך מאד לטחינה, ולאחר ניפוי, באריזה שמיוצרת בטכנולוגיה מיוחדת  כך שאין התפתחות חרקים.  כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שהקמח שלנו נקי ובטוח לשימוש (ולחסוך זמן וטרחה).

בתמונות אפשר לראות את הקמח ואת מה שהחלטתי להכין ממנו- פנקייק עסיסי לארוחת ערב (אם כבר עצלנות אז עד הסוף- לערבב את המצרכים, לטגן וזהו).

הקמח מצטרף לחבריו לסידרה- קמח לחם, קמח לחם מלא 100% וקמח כוסמין מלא 100% בטחינה דקה במיוחד מהסידרה הבריאה, כולם ללא צורך בניפוי.

את מוצרי "הטחנות הגדולות של א"י" אפשר להשיג בכל מקום- רשת לגעת באוכל, רשת חנויות הטבע בוסתן, ברכל, סופר ספיר, סופר ברקת, סופר טוב מודיעין, שמואל שפע ירושלים, לחם בורקין בנימינה, מאפיית קצרין, ועוד ועוד, הפרטים כאן.

לכן, בכל מתכון שתרצו להכין, מתוק, מלוח, קל או מסובך- הנה שלב אחד פחות, וביטחון אחד יותר!