"היא מתוקה כמו סוכריה, כמו … יוגטה"

 

20180907_075952

"אם תתנהג יפה תקבל סוכריה" היה משפט שגור אצלנו בגן הילדים. אני לא זוכרת הרבה משם, אבל אחד הדברים שעד היום זכורים לי הוא הסוכריות, עגולות וצבעוניות עם פסים לבנים, שהיו מגיעות בדבוקה אחת, והגננת היתה כמעט שוברת אותן זו מזו כדי לתת לנו מהמתוק והטעים הזה אם התנהגנו יפה. (וכמובן שכולנו רצינו את זו הכתומה, שהיתה הכי טעימה, ועד היום אני לא יודעת איזה טעם אמורה היתה לייצג הסוכריה הכחולה).

סוכריות ליוו אותי גם בילדותי המוקדמת, כשהתודעה הפמיניסטית שלי נזעקה אחרי שלא הרשו לי לעלות לדוכן של הקורא בתורה בעזרת הגברים כמו לשאר הילדים הבנים, ולחכות למטחי הסוכריות שניתזו מעזרת הנשים על חתני בר מצווה (ולבסוף נחלץ לעזרתי איש זקן אחד שהמליץ לי במקום לנסות לעלות לדוכן בכל זאת, פשוט ללכת לחלק האחורי שלו, שם נוחתות הרבה סוכריות שלנשים המבוגרות אין כוח לזרוק רחוק מדי. הוא אכן צדק ובסוף גם השיג לי שקית לשים בה את כל שלל הסוכריות שאספתי).

 

20180907_075549

גם בחגים, במיוחד בחגי תשרי, סוכריות תמיד כיכבו ומככבות, ובשמחת תורה מקובל לפנק את הילדים בסוכריות כדי לקשר בין טעם מתוק לבין לימוד קריאת התורה, ויש בתי כנסת שבהם אף משליכים סוכריות כמו בבר מצווה, עם סיום קריאת הפרשה האחרונה של התורה, דקה לפני שמתחילים מבראשית.

סוכריות מלוות אותנו גם כמבוגרים, כנקודת פינוק מתוקה כשבא לנו משהו כייפי, כשאנו רוצים קצת טעמי ילדות או סתם להתפנק. עכשיו בחגים, אין כמו קערית סוכריות על השולחן לפנק את הילדים, הנכדים וגם את עצמנו לשנה מתוקה במיוחד.

 

20180907_075603

"ליימן שליסל" הם בעלי מותג הסוכריות "יוגטה" שכוללת מבחר סוכריות איכותיות מסוגים שונים- סוכריות ג'לי בטעמי פירות  של לימון, תפוז, תות ודובדבן, ללא צבעי מאכל, באריזה משפחתית שתספיק לכל האורחים, לקקנים בטעם מסטיק ממולאים בטופי תות, כי סוכריה על מקל זה הכי ילדות, בצבעים מתחלפים (ושני המוצרים הללו כשרים פרווה מהדרין בד"צ איגוד הרבנים בראשות הרב אשר יעקב וועסטהיים והרבנות הראשית לישראל), סוכריות טופי רכות ממולאות במגוון טעמי פירות כמו תות שדה, תפוז והפייבוריט שלי – דובדבן חמוץ, כשרות פרווה בהשגחת בד"ץ חוג חתם סופר בני ברק ובאישור הרבנות הראשית לישראל ועוד.

 

20180907_075630

יוגטה הוא מותג פרטי של ליימן שליסל לסוכריות ודברי מתיקה, ויש גם מותג פרטי נוסף, הוא ה"צ'וקטה" שבו משווקים מוצרי שוקולד מסוגים שונים.

"ליימן שליסל" קיימים כבר מעל לשישים שנה ומובילים בשיווק והפצה של ממתקים ומוצרי מזון בעזרת כ500 עובדיהם.