הכדור הפורח TLV – "מעלה מעלה מעלה".

בסרט "UP" הגיבור היה צריך לקשור הרבה בלונים לביתו כדי להרימו באוויר. בפארק גני יהושע בתל אביב אין צורך בהרבה בלונים מכיוון שיש בלון אחד ענק, הוא ה"כדור הפורח TLV" שמאפשר להתרומם לגובה 400 רגל ולראות את כל תל אביב (וגם פתח תקווה, מודיעין ומגדל הפיקוח של נתב"ג יחד עם נופים רבים אחרים) פרושה מתחת לרגליים.

האמת, "מתחת לרגליים"  תרתי משמע, מכיוון שהחידוש האחרון ב"כדור הפורח TLV" הוא רצפת זכוכית, בדומה לרצפה באטרקציות עולמיות כמו מגדל CN בקנדה, שדרכה אפשר לראות את כל הדרך למטה. למי שקצת נלחץ יש אפשרות להשאר על החלק האטום של קרקעית הגונדולה שבה עומדים.

איך זה עובד? פשוט מאד. מגיעים בכל הרכב שרוצים, כולל ילדים בכל הגילאים, וגם לנשים בהריון מותר מכיוון שכל העסק מאד רגוע, (ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי מבוגר), נכנסים לגונדולה ו…זהו – המפעיל כבר עושה את העבודה ומעלה את הבלון באיטיות עד למעלה תוך שהוא מצביע על נקודות עניין לצפייה. הבלון נע לאיטו עם הרוח וניתן לטייל בגונדולה ולראות לכל הכיוונים וכמובן כלפי מטה דרך הרצפה השקופה.

חוץ מלהנות מהנוף, מבקרים רבים מנצלים את המיקום המרהיב למטרות רומנטיות כמו הצעות נישואין עם כריעת הברך קומפלט, ימי הולדת, גיבושים ואירועים מיוחדים, כשניתן להזמין גם טיסה פרטית כך שמילולית- השמיים הם הגבול.

כשאנחנו עלינו על המתקן התקיים למטה בפארק "מירוץ בוץ" ויכלנו לראות חלק גדול מהמסלול, (כולל את אלה שחיפפו…), לצד הסירות באגם, המטיילים הרבים שנהנו מיום שמש יפה, התנועה בכבישים, וכאמור את רוב גוש דן כמו שטיח צבעוני מתחתינו.

הטיסה נמשכת כרבע שעה כך שיש מספיק זמן להסתובב ולנסות לזהות את הערים והמבנים הבולטים (וכדאי להביא משקפת או מצלמה עם זום חזק).

בימי החורף המתקן פתוח בימים א-ה  ושבת, בין השעות תשע בבוקר לשבע בערב, ובימי שישי עד ארבע אחרי הצהרים,. עודכנתי כי בקיץ המתקן יעבוד עד שעות הלילה כך שאפשר יהיה להנות ממראה מרהיב על אורות העיר.

בטיסות הפרטיות ניתן גם להוסיף אקסטרות כמו שמפניה (במידה והיא אמרה "כן" – נכון?), או טיסות לקבוצות תלמידים ועוד (ואיפה זה היה כשאני הייתי תלמידה והמקסימום היה לינה בחניונים בטיול שנתי?).

הכדור רשום ככלי טיס בישראל וכפוף לחוק התובלה האווירית 1980 , הוא עובר בדיקות בכל יום והטיסה בו תלויה בתנאי הרוח. ההמלצה היא להתקשר לפני שמגיעים כדי לוודא שכל התנאים מושלמים לחוויה שמיימית.

לתיאום ופרטים נוספים – 03-5589722