הלחם של eatsane – פחות פחמימות, יותר מחמאות!

1

פחמימות הן דבר טריקי- מצד אחד הן מרכיבות את כל האוכל המנחם שלנו, המושחת, והדקדנטי, ומצד שני הן לא ממש בריאות לנו וצריכה גבוהה שלהן מביאה להשמנה ובעיות בריאות לא פשוטות.

השאלה מתחדדת יותר כשמדובר באנשים סוכרתיים או טרום סוכרתיים, כמו גם בספורטאים, בעלי התזונה היחודית כמו קטו וכל מי שיש לו מודעות על מה עודף פחמימות יכול לגרום לגוף שלנו.

אחד הכוכבים בעולם הפחמימות הוא הלחם, שרק הריח שלו מסוגל לגרום לאדם שבע לרצות לאכול שוב. איך מוצאים את שביל הזהב בין התשוקה לפחמימות והבריאות?

סדרת הלחמים מופחתי הפחמימות של eatsane מתרחבת מבתי הטבע לאתר ולסניפי רשת שופרסל כך שכל אחד יכול להשיג בקלות את סדרת הלחמים והלחמניות- לחם קלאסי, לחם גלילי, לחם עם מחמצת ולחמניות- כשבפרוסת לחם אחת יש  2 – 2.7 גרם פחמימות בלבד בפרוסת לחם וכ-7 גרם פחמימות ללחמנייה אחת- שהם , כ-80% פחות פחמימות ביחס ללחמים מקמח לבן.

4

עוד לפני שבדקתי את כל הטוב הבריאותי שיש בסדרה ביצעתי את המבחן האולטימטיבי- מבחן הטעם, שכן אם לא טעים, מה שווה הבריאות?

היות ועל הלחם כתוב שהוא "ידידותי לקטוגנים" הלכתי על כריך המבוסס על עקרונות קטוגניים של הרבה שומן מהחי ומיעוט של פחמימות ולתוך לחמניה eatsane הכנסתי חביתה שטוגנה בהרבה מאד חמאה, לצד ירקות כמו חסה ומלפפון כבוש. במבחן הטעם הלחמניה (וגם הלחם בעקבותיה) ניצחו בגדול, מדובר בלחם טעים, רך מאד ומספק את אותה תחושת פינוק של לחמניה טרייה רגילה.  אם לא הייתי יודעת לא  הייתי יכולה לנחש שמדובר במוצר מופחת פחמימות המבוסס על קמח שקדים, אגוזים וזרעים והייתי מהמרת על לחם ארטיזני של אופה קשיש מהגליל המגדל בעצמו את החיטה ומשקה אותה במי באר מהחצר שלו.

2

לאחר שהבטן שבעה והנשמה שמחה, גיליתי גם את שאר היתרונות של לחמי eatsane- הסדרה טבעונית,] פרווה וללא תוספת סוכר או ממתיקים מלאכותיים. בכל מאה גרם של מוצר יש כ20 גרם חלבון מהצומח וסיבים תזונתיים לרוב.

סוכרתיים יכולים להיות רגועים שכן לחמי הסידרה מאושרים על ידי א.י.ל (האגודה הישראלית לסוכרת), והפתעה- עד עכשיו הלחמניות ובסיסי הפיצה מככבים גם בבצקים דלי הפחמימות של ברשת הפיצריות פאפא ג'ונס, וברשתותBBB , מוזס ומוזס שופס. 

בסדרה:

  • לחם קלאסי: מבוסס על קמחי שקדים, אגוזים וזרעים. בציפוי זרעי פשתן, ושיבולת שועל. כ-2 גרם פחמימות בפרוסה
  • לחם גלילי: מבוסס על קמחי שקדים, אגוזים וזרעים. לחם בהיר יותר בטעם מעודן, מצופה זרעי שומשום, פשתן וגרעיני חמנייה. כ-2 גרם פחמימות בפרוסה
  • לחם עם מחמצת: מבוסס על קמחי שקדים, אגוזים וזרעים בתוספת מחמצת, ללא ציפוי. כ-2.7 גרם פחמימות בפרוסה
  • לחמניות ארוכות: מבוססות על קמחי שקדים, אגוזים וזרעים. כ-7 גרם פחמימות ליחידה

כשרות: פרווה, בהשגחת הבד"ץ העדה החרדית, והרבנות חיפה.

להשיג בסניפים ובאתר רשת שופרסל, בחנויות וברשתות הטבע ובאתר החברה