המתכון ליועץ נדל"ן מצליח (ולא רק).

כששרית שחם היתה בת שש עשרה, היא אובחנה כ"שום דבר לא יצא ממנה". כמה עשרות שנים אחר כך, אחרי קריירה צבאית מפוארת, הקמת משפחה, התמחות במכירות ולימוד מעמיק על תחום הנדל"ן, שרית שחם היא יועצת בכירה ומנטורית ליועצי נדל"ן ולכל מי שמתעניין בתחום, ועכשיו חולקת את הידע הזה בספר "מתכון מנצח ליועץ נדל"ן".

הספר כולל את כל הידע שצריך לרכוש כדי להצטיין בתחום, כולל דוגמאות רבות וסיפורים אמיתיים, ונותן טיפים להצלחה לא  רק לרוצים לעסוק בייעוץ נדל"ן אלא גם לכל מי שרוצה להצליח למכור- איך מדברים עם אנשים שונים, איזה גורמים אפשר להפעיל לטובת ההצלחה האישית, ועוד.

כשקראתי את הספר התרגשתי מסיפורה של אישה שכנגד הנבואות השחורות (שהיה קשה להשתחרר מהן), הפכה למנטורית מצליחה, אחרי שלל הצלחות מקצועיות.

בין השאר מצאתי בספר טבלה שמפרטת את ההבדלים המשמעותיים בין שכיר ועצמאי, כשלכל צד יש יתרונות וחסרונות- רמת שכר בלתי מוגבלת לעצמאי, אבל גם שקט כלכלי אין…., מה הסוג של אנשי נדל"ן מצליחים (לימוד יסודי, ראייה חיובית של כל קושי, תמיכה סביבתית וציפיות ריאליות, בין שאר התכונות שמפורטות בספר), איך לשווק את עצמך ולמשוך לקוחות פוטנציאלים, איך לפתח שיחה וליצור מערכות קשרים מועילים, איך מייצרים אירוע "בית פתוח" מוצלח, מהי הדרך הטובה לעשות שיחת מרקטינג בטלפון ומהם השלבים בפגישה- מהפנייה ללקוח בשמו ועד "סגירת הפגישה" אחרי שהובהרה מטרתה, והחלק שאני מתכוונת לקרוא שוב ושוב בעיון- איך לטפל בהתנגדויות (הידעתם ששימוש במילה "בית" נותן הרגשה הרבה יותר ביתית ופתוחה מאשר "דירה" או "נכס"?)

ואם ארצה למכור את ביתי בעתיד (שימו לב- "ביתי" , לא "דירתי"! למדתי!) אני לומדת את הטיפים הפשוטים של בית שמסודר בצורה מושכת, תיקון תקלות קטנות שמשנות את אופי הבית, הכנסת צמחיה רעננה ועוד .(ואגב, סיפור אמיתי – כשחיפשנו דירה כזוג צעיר, מתווך לקח אותנו לדירה שבה בדיוק בעל הבית סיים להתקלח, וחדר האמבטיה היה מוצף אדים, מים על הרצפה ושערות בכיור. ברחנו משם במהירות. יכול להיות שאם אותו חדר רחצה היה מסודר ונקי, כל הרושם על הדירה היה אחר).

בספר יש אפילו סדר יום מומלץ, כולל חלוקת זמן בין המשרד, הפגישות, ואיך להמנע מגוזלי זמן- טיפים שמתאימים לכל אחד, ובכל מקצוע.

בספר דוגמאות מפורטות לשיחות עם לקוחות שונים, לצרכים שונים- אם לבירור הצרכים שלהם ממה שהם מתעניינים בו, ואם לכוון לסגירת עיסקה.ופרק על עבודת צוות -כיצד לבחור אנשי צוות וכיצד להתנהל איתם.

הספר כתוב בצורה קולחת ומרתקת, גם למי שלא מגיע מהתחום, וכאמור כל אחד יכול ללמוד איך לשפר את כישוריו בעבודה ובחיים באמצעות הטיפים והעצות המקיפות של שרית שחם.