הפנינים של "תבואות".

אמנם חם מאד עדיין, אבל משבי רוח עדינים רומזים לנו שהסתיו בפתח, ואין כמו קטניות להתחיל את העונה. "תבואות" שמתמחה במוצרי מזון אורגניים, ללא חומרי הדברה או מזיקים, מציעה עכשיו "גריסי פנינה" איכותיים שמעבר לטעמם הטוב והשמירה על היתרונות הבריאותיים כמו פתרון טבעי לכיבים ודלקות במערכות העיכול ובגרון,  הגריסים גם מעניקים תחושת שובע לאורך זמן מה שמצויין לדיאטה, כדי לא להתפתות לאכילה סתמית (ויש בהם את הקסם הזה שמפחית את התשוקה למתוק, לא הבנתי בדיוק איך אבל אם זה עובד זה עובד!) ואפשר להשתמש בהם אפילו כדגני בוקר.יש לגריסי הפנינה (שהם בעצם גרעיני שעורה ללא הקליפה) גם ערך גליקמי  נמוך והרבה חלבונים (מצוין למי שנמנע מבשר למשל), וויטמינים ומינרלים.

 

האסוציאציה הראשונה שלי ל"גריסי פנינה" היתה "מרק" אבל כשבדקתי קצת ברשת מצאתי המון דברים שאפשר לעשות איתם, כשהטיפ הכי טוב הוא להתייחס לגריסים כאל פסטה- כלומר לבשל בהרבה מים רותחים עד שהם מגיעים לרמת אל דנטה (או רכות גבוהה יותר אם רוצים). חשוב לשים לב שהגרגיר תופח מאד- עד פי ארבעה מגודלו אז יש לקחת זאת בחשבון ולא להתקע עם מנת ענק. אחרי הבישול כל מה שנותר הוא לסנן (וכדאי לשמור את החומר הרירי שיוצא מהן כי הוא מצוין למערכת העיכול) וזהו- רק להוסיף רוטב ולהנות.

אפשר להתייחס לגריסים כאל פתיתים ולשלבם חמים או קרים בסלטים למשל על תקן בורגול. נוסף לזה גריסים הם חברים מאד טובים של פטריות למיניהן, כך שאפשר לשלבן בכל קומבינציה. ואני כבר סקרנית להשתמש בגריסי הפנינה במקום אורז במתכונים מוכרים.

היות ואני אלופה בלהכין פסטה (במיוחד בהרתחת מים, זה הספציאליטה שלי) אז הכנתי סיר גדול של מים, חיכיתי שירתחו, זרקתי פנימה את הגריסים (בערך 150 גרם לאדם זה די והותר, ואם זה מנת תוספת אז אפילו פחות) ובישלתי. לא ידעתי כמה זמן זה לוקח , אז כל פעם טעמתי , לקח לי בסך הכל כ25 דקות בישול.

הוצאתי עם כף, שמתי בצלחת, הוספתי רוטב פסטה לפי הטעם וזהו (בתמונות, מוגש עם שניצל עוף ועם שניצל צמחוני).

להשיג ברשתות השיווק, חנויות טבע וחנויות מובחרות ברחבי הארץ.