הקבב של אמא- טעם של בית.

כשהאמא העירקית של אוהד וצביקה הכינה קבב, כל הסובבים  אמרו ש"חייבים לעשות עם זה משהו". אז הכפפה הורמה ולפני כמה שבועות הושק במתחם הקניות של קריית שדה התעופה (איירפורט סיטי) "הקבב של אמא " שמביא את הטעמים של הבית העירקי לציבור, כולל לאנשים כמוני שגדלו בבית פולני ולא היה ממש קבב, או תיבול כלשהו… למשהו… .

בכל מקרה, המתכון הוא שילוב מנצח של טריות (הבשר והעוף מגיעים טריים כל בוקר), הכנה ממתכון שרץ במשפחה דורות רבים, נדיבות בהגשה ובתוספות , שירות מהיר ומחירים אטרקטיביים מאד. (ולא לשכוח- המקום מבהיק מנקיון!).

בשעת צהרים הומה, התיישבתי ברחבה המוצלת לטעום ממיטב המקום. אפשר לבחור הגשה בצורות שונות כמו חמגשית, פיתה או באגט כפי שהיה במקרה שלי. מבין שלל הסלטים שמוכנים טריים במקום פשוט ביקשתי שישימו את "המלצת המקום" וקיבלתי חומוס טרי, שלל ירקות וטחינה.

מגריל הפחמים (שנדחפתי כמובן לצלם מקרוב) הגיעו השיפודים-   הפרגיות והקבב שעשוי מבשר עגל, , והונחו על הבגט השמנמן.

גריל הפחמים הוא הסוד הגדול של הקבב, והוא נותן את  הצלייה המדוייקת מצד אחד, ואת הגוון המעושן הקל מצד שני.

על החלק החיצוני של הדוכן נמצא מגש ירקות אנטיפסטי היישר מאותו גריל פחמים , והמלצה שלי- גם אם מפוצצים מהקבבים, לא להפסיד את הירקות העסיסיים והמעושנים.

ומה עוד? תוספות מפנקות חופשי של לחם קלוי, חמוצים למיניהם ועוד, שאפשר להניח בקעריות קטנות כדי שיהיה מקום לכל הטוב הזה.

לא התאפקתי וטעמתי גם את המג'דרה, היישר מתוך הסיר, הכי בייתי שיש . מג'דרה עדינת טעמים שאני בטוחה שצלחת שלה יכולה לסדר אותי יופי ליום שלם בלי בעיות.

בתקופת ההרצה בתפריט יש שיפודי קבב, פרגית, חזה עוף וכמובן המג'דרה, והמקום פתוח כל יום מעשר וחצי בבוקר ועד תשע בערב, כך שאפשר להגיע לכל סוגי הארוחות- צהרים, ערב, נשנוש בין לבין, הכל הולך.

הכשרות היא מהדרין של הרב מחפוד, ובימי שישי המקום פתוח עד שתיים בצהרים.

אז לא משנה מאיזה בית ומאיזו אמא הגעתם – פולני, מרוקאי,  תורכי, אמריקאי או תאילנדי- ב"קבב של אמא " כולנו עירקים – ואוהבים את זה!

"הקבב של אמא" – רחוב השרון, קריית שדה התעופה.