הקומה ה21- ירושלים של מעלה

ברחוב בן יהודה 34 בירושלים, ממש צמוד לשוק מחנה יהודה, עומד בנין גבוה. כשמסתכלים ברשימת העסקים שבבנין, רואים שבקטגורית "הקומה ה21" אין שום דבר. קומה סודית. הסודיות מתגברת כשכדי להגיע לקומה צריך להקיש קוד סודי, שניתן רק לבאי המלון. כן, יש שם מלון. למעשה, מלון סוויטות ייחודי, שקרוי על שם מיקומו בקומה ה21.  הסודיות הזו הופכת את המלון לחביב מאד על שגרירים למשל, או אנשי מעמד שרוצים לשמור על פרטיות מירבית, למרות שגודל הסוויטות, ומיד נדבר על זה, מתאים מאד למשפחות.

(בתמונה למעלה- סודי ביותר!)

הוזמנתי לנסות בעצמי את החוויה , וכך זה היה:

כשעולים לקומה ה21, הדבר הראשון שמתגלה הוא הנוף, כל ירושלים פרושה מכל הכיוונים, וכדי להגביר את החוויה, בכל חדר יש גם טלסקופ משוכלל שעוזר לראות את החריצים שבין האבנים שבחומה שנשקפת מעל כיפת הסלע למשל. ושווה לתצפת בכל שעות היום- מהזריחה ועד אחרי השקיעה, כי המראות מתחלפים והיופי רק מתעצם.

(בתמונה למעלה- הנוף מהחלון)

הסוויטות עצמן, בנויות ל4-6 אנשים, ויש להן שני מפלסים. בחדר שאני קיבלתי, במפלס התחתון היתה פינת ישיבה (עם ספה שנפתחת), טלוויזיה משוכללת עם ערוצי HOT, מטבח מאובזר, שכלל גם כיריים חשמליות, מיקרוגל, פינת קפה עם מכונה ומקרר שכלל בתוכו בקבוק מים קרים. המדרגות הובילו לקומה העליונה, שם ממוקם חדר שינה מעוצב (בכלל, העיצובים יפיפיים ויש המון פרטים קטנים) ובצד השני חדר רחצה כולל ג'אקוזי אישי וראש מקלחת מודרני עם זרמים שונים. במגירה חיכה לנו חלוק אחד, ויש גם מייבש שיער (לא ניסיתי) ומגבות רכות.

המיקום חשוב לא רק בגלל הנוף, אלא כמובן בגלל האפשרות לטיולים רבים באזור. אנחנו ערכנו טיול רגלי בכל הסביבה, ממדרחוב ממילא, דרך כל העיר העתיקה כולל הכותל והשווקים, וחזרה דרך שוק מחנה יהודה כמובן, לכנאפה שאי אפשר בלעדיה. הכל במרחק הליכה, והתחושה קוסמופוליטית.  אם היינו קצת פחות עייפים היינו נשארים לחיי הלילה של שוק מחנה יהודה, ששמענו שפתוח עד אחת עשרה ותוסס במיוחד.

ארוחת הבוקר היא קבועה ומגיעה לחדר בשעה שמבקשים. למרות שאי אפשר לבחור את הרכיבים של הארוחה, אני חייבת לציין את הטריות הרבה של כל מה שקיבלנו, אם מדובר בגבינות, סלמון או מאפים.

בשורה התחתונה- למי שמחפש את ירושלים במרחק הליכה- מעתיקות קדושות ועד מרכזי קניות שוקקים, למי שמגיע עם משפחה ורוצה נוחות של דירה כולל מטבחון מאובזר, למי ש אוהב נוף שנפרש מכל הכיוונים (בעיקר חובבי צילום כמוני למשל)- שווה לעלות 21 קומות במעלית.