השחר עולה- בכל שבילי הארץ

את ממרח "השחר העולה" לא צריך באמת להציג- כבר עשרות שנים שישראלים גדלים על הממרח האהוב, שמלווה אותם מכריך בית הספר ועד להפתעה שבמנה הצבאית, וגם הלאה, לדור הבא.

מפעל "השחר העולה " קיים כבר מ1948, ממש ביחד עם קום המדינה.

ממרח "השחר העולה" הוא סמל ישראלי וככזה- למה לא לצוות אותו לטיולים בארץ?  מנובמבר השנה חברת "השחר העולה" משתפת פעולה עם רשות הטבע והגנים ובמהדורה מיוחדת במשקלים של חצי קילו וקילו, מצורפת חוברת עם המלצות מיוחדות למקומות היפים בישראל.

כשקיבלתי את הממרחים עם החוברות, החלטתי לא להסתפק רק במריחה על לחם, או בליקוק ישירות מהקופסה, למרות שהפיתוי היה גדול, והכנתי עלי פילו ממולאים בשוקולד "השחר". כל מה שעשיתי היה לשמן עלי פילו (אני השתמשתי בחמאה אבל כמובן שאפשר גם שמן רגיל), להניח כף ממרח "השחר" , להוסיף תוספות כיד הדמיון (אני הוספתי פירורי בסקוויטים), לקפל ואז או לאפות או לטגן (אני בחרתי לאפות וזה לקח בערך רבע שעה, חשוב להקפיד שלא יישרף).

התוצאה – חם או קר- מעדן.

בנתיים, בזמן שהמאפים שלי היו בתנור, התרשמתי מהחוברת, שכללה קודם כל כללים לפני שיוצאים לטייל- כמו כמה מים מומלץ לשאת לאדם, ואיזה לבוש ונעליים דרושים, ואחר כך מסלולים כמו שמורת הטבע גמלא עם המפל הגבוה ביותר בישראל, או הטבע השוקק בשמורת החולה, ואלף המערות בבית גוברין- מרשה, שהם רק חלק מכל ההצעות שיש בחוברת.

מה שנחמד בחוברת- שיש משהו לכל אחד- מי שרוצה ארכיאולוגיה, מי שרוצה בעלי חיים, מי שרוצה גאולוגיה או קמפינג- הכל שם.

אז אל תגידו "חורף עכשיו"- המסלולים מיועדים לימי החורף במיוחד, וכל מה שצריך הוא להצטייד במים, נעלי הליכה, כובע וכמובן כריכים עם ממרח "השחר העולה" בשביל האנרגיה והטעם, ו- לצאת לדרך!!