זן-בר- הרבה יותר מפריכיות.

(בתמונות למעלה- משמאל שתי האריזות, מימין איך נראות הפריכיות המתוקות – בחלק העליון של השקית)

לפני קצת פחות מעשר שנים הוקם בקיבוץ רמת השופט מפעל קטן שמייצר בריאות גדולה. המפעל הוקם על ידי ד"ר עקיבא זנבר, כהמשך לקליניקה לרפואה טבעית ולמכללה לטבעונות , במקביל לגן הטבעי במושב יגל שכולל גם חממה ושדה שבהם גדל מזון אורגני מסוגים שונים.

ב"זן בר" נותנים מענה לאנשים שדואגים לבריאותם באמצעות תזונה נכונה ובריאה. אני קיבלתי להתנסות שני מוצרים מקטגוריית הפריכיות של המפעל – "פריכיות כוסמת בתוספת מלח" (יש גם ללא מלח) ו"פריכיות כוסמת עם ממרח חרובים". כוסמת עשירה בוויטמינים ומינרלים, יש בה נוגדי חימצון שמונעים לחץ דם, ויש לה ערך גליקמי נמוך כך שתחושת השובע היא לאורך זמן. שמחתי לגלות שאפשר לשלב טעמים מלוחים ומתוקים כאחד, כך שאנחנו מכוסים מכל טעם שיתחשק לנו.

כמובן שטעמתי את שני הסוגים, כשאת המלוח טעמתי כמו שהוא וגם בתוספת גבינה לבנה. בטעימה הראשונה היה לי פשוט חטיף מלוח (בעדינות) שמצויין לפעולה האהובה עלי- נשנוש. אחר כך הוספתי לו גבינה (במקרה שלי גבינה מתובלת, אבל גם גבינה לבנה פשוטה עם זרזיף של תוכן של עגבניה למשל, תהיה נהדרת) וזה כבר הפך לארוחה קלה.

את המתוק כמובן טעמתי כמו שהוא, ואני חייבת לציין- ממרח החרובים הרגיש כמו שוקולד, מי שלא ידע שלא מדובר בשוקולד, לא גילה שזה לא.

העצה שלי- להחזיק פריכיות כאלה בעבודה- גם כשרעבים באחת עשרה בבוקר ועדיין מוקדם לארוחת צהרים (ואז המלוחות יותר מתאימות) וגם כשמתחשק משהו מתוק בסביבות ארבע אחרי הצהרים, כששעת ההליכה הביתה נראית ממש רחוקה (ואז נמנעים מלחסל למשל את שארית עוגת יום ההולדת של שולה מהמשרד, שנשארה על שלל הסוכר והקמח שבה).

בסידרת הפריכיות, כמו בכל מוצרי "זן בר" אין חומרים משמרים או צבעי מאכל, והפריכיות המתוקות מגיעות באריזה קטנה כך שאפשר לזרוק לילד לתיק בית הספר או לטיול . (ולהורים שיושבים עם הילד בגינה ולא בא להם להתחיל לחתוך ירקות…..).

המוצרים מיוצרים בטכנולוגיות מיוחדות שמביאות לנו כוסמת טעימה ששומרת על הערכים התזונתיים שלה, והמרקם- כייפי על הלשון.

להשיג ברשת ויקטורי, מחסני השוק, ניצת הדובדבן, חנויות טבע וחנויות מובחרות ברחבי הארץ.