"חקלאי גרנות" מציגים- אבוקדו לכל כיס!

ראשון

באסיה משלבים אותו עם סושי, במקסיקו הוא מככב בצורת גוואקמולי, בישראל הוא משתדך לביצים קשות והופך לסלט מענג ובברזיל מוסיפים לו סוכר- האבוקדו.

בשלל השידוכים הטעימים שלו יש גם כתוספת ירקות, דגים, בשר ואפילו קינוחים והוא פצצה של בריאות כשהוא טומן בחובו שמנים בריאים, כמות מטורפת של וויטמינים, חומצות אמינו חיוניות ההופכות אותו לחלבון מלא, מה שמושלם למי שנמנע מבשר, יש בו סיבים תזונתיים, שפע של אשלגן ומעט מאד נתרן, יש בו ברזל, סידן, ומגנזיום והיד עוד נטויה.

אם היינו קוראים רשימה כזו באיזו תרופת פלא, בתי המרקחת היו קורסים, אבל האבוקדו הוא בן בית בכל העדות ובמנות של כל הגילאים, ועכשיו גם במחירים נוחים מאד בזכות התארגנות החקלאים "חקלאי גרנות" המביאים לנו את האבוקדו המובחר ביותר מזן "אטינגר" שזו בדיוק העונה שלו כך שהוא במיטבו, והוא מצטרף לזנים שיצטרפו בהמשך כמו האס, פוארטה ופינקרטון.

ב

לקנות אבוקדו זו תורה שלמה מכיוון שאבוקדו שלא המתינו עד לזמן הקטיף המיטבי אלא קטפו לפני הזמן, אולי נראה נהדר אבל לעולם לא יבשיל ואיכותו תהיה נמוכה, ביחס הפוך למחירו היקר. "חקלאי גרנות" מתמחים בקטיף בדיוק בעונה המתאימה כך שהאיכות תישמר לצד מחיר זול.

בימים אלו  משווק אבוקדו מסוג "אטינגר"   להנאת הצרכנים הישראלים, עד לסוף השנה. אבוקדו "גרנות" הוא שחקן מוביל בשוק עם יותר משלושים ושלושה אחוזים מהפרי הנקטף בארץ ובכל בעזרת בתי אריזה משוכללים ומתקדמים בצמוד לקיבוץ גן שמואל.

חקלאי "גרנות" מגדילים, תומכים ומעודדים נטיעת אבוקדו וגידולו לצריכה מקומית וליצוא ברחבי העולם.

ג

אנחנו הפכנו את האבוקדו לארוחה מזינה. כדי שהאבוקדו יבשיל מהר, הנחנו אותו בשקית עם בננה. יש לזה הסבר מדעי קצת ארוך, העיקר שזה עבד.

הלכנו על המתכון הפשוט של סלט אבוקדו- הכמויות היו לפי הטעם. את האבוקדו מעכנו והוספנו לו מיץ לימון גם בשביל הטעם וגם בשביל שישמור מפני השחרה. במקצצת ירקות קצצנו בצל (היה עדיף בצל סגול אבל היה לנו רק לבן) עם ביצים קשות. כשהיה קצוץ הוספנו את האבוקדו המעוך וערבבנו עוד קצת. הוספנו מלח ופלפל לפי הטעם וזהו.

ליד פרוסות לחם איכותי, יש ארוחה טעימה.

אחרון

כשרות האבוקדו היא של הרב אפרתי ובד"צ העדה החרדית, והוא ניתן להשגה בצורות אריזה שונות כמו תפזורת, אריזות רשת ואריזות נספק ברשתות שופרסל, רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, מגה, חצי חינם, השווקים הסיטונאיים והחנויות המתמחות.

המחיר המומלץ לצרכן הוא 5-10 ₪ לקילו, כשהמחיר הסופי נקבע על ידי רשת השיווק, מה שאומר שאפשר להתפנק על פרי איכותי, טעים ובריא!