טבעול- קרוב יותר אליך …צ'יקן…

יש שיחות טלפון שבלוגרים לא אוהבים.

הנה דוגמה לאחת מהן, בשני חלקים.

החלק הראשון היה אופטימי

אני:  "לקחתי מהסופר את נתחי הסויה דמויי העוף" – המוצר החדש של "טבעול".

הוא: (בעברו צמחוני ועכשיו קרניבור- המועמד המושלם לטעימה) – "אשמח לטעום".

אני: "סבבה, אשמח לדעתך."

כמה שעות אחר כך

אני: "מה נשמע?"

הוא: קולות של לעיסה

אני: "מה אתה אוכל?"

הוא: "את הנתחי סויה שאמרת לי לנסות." (כן, אני יודעת שאני אמורה לכתוב "נתחי הסויה" ולא "הנתחי סויה" אבל לשם האותניות השארתי את זה כמו שזה נאמר).

אני: – "אבל לא הספקתי לצלם!!!!!!!!"

הוא: "טוב אבוד, אני מסיים לאכול. ביי"

אני: "לאאאאאא, לפחות תצלם את המנה שהכנת ותשאיר לי טיפה לטעום."

הוא: "טוב, אבל בחפיף, אני רעב."

 

ולכן הפוסט הזה קצת שונה מהאחרים שלי.

ולעצם העניין –

השם "טבעול" כבר הפך מזמן לשם גנרי למוצרים צמחוניים וטבעוניים שמגיעים כתחליף למוצרי בשר (אם כי לא רק, יש להם מוצרים שמראש הם צמחוניים כמו קציצות קינואה מעולות או מוצרי תירס שעומדים בפני עצמם).

כעת משיקה "טבעול" נתחי סויה דמויי עוף טבעוניים, בתוספת שפע חלבון.

את המוצר מייצרים במפעל טבעול בצ'כיה והנתחים בעלי מרקם דומה לנתחי עוף אמיתיים ולכן מתאימים למנות עוף קלאסיות כמו מנות מוקפצות, סלטים, תבשילים ועוד, כולל מנות ששומרי כשרות לא יכלו להכין עד היום כמו מנות בשילוב גבינות או שמנת.

אני טעמתי את המנה שבן הזוג הכין (סלט שבו הניח חתיכות מהמוצר החדש אחרי שעברו טיגון קל, על מצע עלי בייבי בתיבול שמן זית, חומץ תפוחים ומעט מלח הימלאיה), והשתדלתי לדוג את החתיכות כדי לטעום אותן בנפרד.

המסקנה שלי – אי אפשר לומר שמדובר בעוף, אבל המוצר בהחלט מתקרב. כלומר, אני כקרניבורית שגם לא שומרת כשרות, תמיד אעדיף את הדבר האמיתי, משהו בתחושה. נראה לי שגם אם לא הייתי יודעת שמדובר בתחליף עדיין הייתי מבחינה בהבדל, לפחות כשזה הנתח נטו. יכול להיות, כפי שהיה במבחן טעימה שפורסם במדור כלכלי לא מזמן, ששפים הקפיצו את הנתחים במגוון רטבים כמו רוטב יין ורוטב שמנת, ששם זה פחות מורגש ושם אכן חלק מהטועמים האמינו שמדובר בעוף אמיתי.

למי שנמנע מבשר באופן קבוע (כמו צמחונים וטבעונים) או באופן זמני (למשל שרוצה ארוחה שאיננה בשרית או שרוצה להשתמש ברוטב או תוספת חלביים ושומר כשרות) מדובר במוצר שבהחלט מקיים את מה שהוא מבטיח, להגיע קרוב ככל האפשר לטעם ולמרקם של עוף.

ונקודה אחרונה- המוצר כמוצר בפני עצמו, לא כמשהו שמדמה עוף, הוא בהחלט טעים כמו שהוא, והשתלב יפה במנה שבן הזוג הכין .

מרכיבי המוצר הם מים, חלבון סויה, שמן קנולה, חומץ, תמצית שמרים ומלח והחלבון שבהם קרוב מאד לכמות שיש בעוף –  21.6 גרם חלבון למאה גרם במוצר לעומת 23 גרם חלבון בעוף.

המוצר עומד בהנחיות משרד הבריאות ואין בו, כמו בכל מוצרי טבעול, חומרים משמרים.

כשרות בד"צ מנצ'סטר.