טבעול 99- על טעם וגיזרה.

על סף דלתי (או פריזרי ליתר דיוק) הופיעה חבילה מ"טבעול" מסדרת "תשעים ותשע קלוריות" של קציצות קינואה וברוקולי, המוצר החדש בסדרה, שמצטרף לשניצלים שונים כמו תרד ותירס, המבורגר צמחוני, חזה וקבב צמחוניים ועוד.

השוס של המוצר הוא הערך הקלורי הנמוך, לעומת הטעם והאיכות. אז לארוחת הערב פתחתי את השקית להתנסות-

וזה ככה-

קודם משהו עלי- אני לא סופרת. קלוריות. כאילו, אם אספור אותן לא אוכל אותן? אז בשביל מה לספור? למעשה השיקול היחיד שלי לפני שאני אוכלת זה "טעים או לא טעים". נכון, אף אחד לא יטען שאני אנורקסית או אפילו כחושה, אבל היי- אם טעים אז טעים.  אממ-מה? אם אפשר להרוויח על הדרך צמצום קלורי, אני בטח לא אסרב. (חוץ מזה אני מאד אוהבת קינואה, בכל צורה).

ANYWAY, על האריזה כתוב ששתי קציצות של קינואה וברוקולי זה 99 קלוריות. אין מצב שאני מסתפקת בשתיים כך שבמנה שאני הכנתי לעצמי כיכבו ארבע . בהוראות ההכנה יש שתי אפשרויות- או מיקרוגל או תנור. הייתי מורעבת, נחשו מה בחרתי.

(בתמונה- ארבע מתוך הקציצות מיועדות לי, השאר לבן הזוג שהיה פחות רעב).

כמובן שצריך גם רוטב, והכנתי את הרוטב האהוב עלי- יוגורט אלף האיים

(בתמונה למעלה- המצרכים – בצל קצוץ, שום – כן- אני משתמשת בקפוא וזה בסדר גמור, אלף האיים וקצת יוגורט פשוט).

ערבבתי את הרוטב, בנתיים המיקרוגל צלצל. על האריזה כתוב שאמורים לחמם כדקה וחצי אבל בגלל ששמתי כמות גדולה של קציצות, הזמן קצת התארך לי. הפכתי לפי ההוראות .

והנה המנה המוכנה- קציצות קינואה וברוקולי, עם רוטב יוגורט מרענן.

היה טעים, מאד טעים, ארוחה קלה (אולי בפעם הבאה גם אוסיף סלט ירקות עם הרבה נענע ועלים, פשוט התעצלתי הפעם). שמחתי לקרוא שקציצות הקינואה והברוקולי מהוות מקור לסיבים תזונתיים שמסייעים לעיכול (בעיקר עם תפריט מופרע כמו שלי). קינואה, שכאמור חביבה עלי בכל צורה, היא "סופרפוד" ויש בה ערכים תזונתיים רבים, חלבון, וויטמינים, מינרלים וכאמור סיבים.

אם מסתכלים על גב אריזת המוצר (וחבריו לסידרה) אפשר למצוא רעיונות  לשילוב עם מרכיבים בריאים אחרים כך שמקבלים ארוחה טובה, בריאה, נוחה ומהירה לכל בני המשפחה

להשיג בכל רשתות השיווק