"טחנות ישראליות" כי אם אין קמח אין פיצה, פוקצ'ה, פסטה…

1

האופה הישראלי כבר יודע שהמפתח למאפה טוב הוא הקמח. אם בעבר הכרנו "קמח לבן" ומקסימום "קמח מלא" עכשיו אנו מכירים סוגי קמח רבים, כל אחד בעל תכונות אחרות המתאימות לסוג מאפה שונה.

לכבוד חג השבועות, הידוע גם כ"חג המאפים", מציעים ב"טחנות ישראליות" – הטחנה הוותיקה (מ1946!) שני סוגי קמח- "קמח פיצה ופוקצ'ה" ו"קמח דורום לפסטה".כדי שנוכל להכין שפע של מנות מושלמות לחג.

שני הקמחים הם חלק מסידרה בת 14 קמחים מנופים שלאחר טחינתם וניפויים נארזים באריזה מבוקרת בטכנולוגיה מיוחדת המונעת התפתחות חרקים כך שאין צורך לנפות ולאוורר את הקמח וניתן להשתמש מיידית.

ומהם שני הקמחים המדוברים?

2

"קמח פיצה ופוקצ'ה" הוא קמח TIPO 00   –   כלומר קמח ייעודי לשני המאפים הללו, דק ולבן מאד ועשיר בחלבון כך שנוצרת רשת גלוטן מצויינת היוצרת בצק אלסטי, חזק ונוח לרידוד ומתיחה. הקמח טבעי לחלוטין ללא הוספת חומרים מלאכותיים כל שהם.

"קמח דורום לפסטה"    כשמו כן הוא, מיוצר מחיטת דורום המכילה חלבון ברמה גבוהה ולכן מתאים במיוחד לרידוד ידני או במכונת פסטה. למי שחושש מהכנת פסטה ביתית, עם קמח הדורום לפסטה אין סיכוי להכשל גם אם זו הפעם הראשונה שמנסים.

3

אני בחרתי לנסות את קמח הפיצה וכייאה לעצלנית כמוני, למה להתאמץ להכין בצק אם יש מכונת לחם שמכינה אותו?  אחת התוכניות של מכונת הלחם העתיקה שלי היא הכנת בצק לפיצה ולפוקצ'ה שרק צריך להוסיף תוספות ולאפות. אז זה בדיוק מה שעשיתי – שמתי את קמח הפיצה יחד עם שאר המרכיבים- חמאה, מים, מלח, סוכר וכמובן שמרים ונתתי למכונה לעשות את העבודה. היא צפצפה כעבור שעה וחצי וכל שנותר לי היה לפרוש את הבצק על תבנית של התנור כמובן עם נייר אפייה, להוסיף רוטב (האמת, מצנצנת …), המון גבינה צהובה (שקניתי מגוררת מראש) וחתיכות בצק כתוספת (בעצמי חתכתי!). על הכל תבליני פיצה ולתנור.

4

כעבור כרבע שעה היתה לי פיצה משפחתית (שנטרפה על ידי שני אנשים) מהממת, עם בצק שבאיטליה היו מתגאים בו.

על האריזה יש מתכונים כך שאפילו לא צריך להתאמץ לחפש, הקמחים הם בהשגחת בד"צ העדה החרדית והרבנות הראשית ת"א יפו ואפשר להשיג אותם ברשתות כמו רמי לוי, חצי חינם, מחסני השוק, שוק העיר, פרשמרקט וחנויות נבחרות נוספות, וכן להזמין משלוח עד הבית באתר החברה.