טרנסקידס- נוער בהתלבטות.

בגיל ההתבגרות עוברים בני הנוער טלטלות רבות. לבני נוער טרנסג'נדרים העולם קשה פי כמה – מעבר לשינויי הגוף וההורמונים הגועשים, לגלות שאתה כלוא בגוף שלא תואם את תחושת המגדר שלך, ולפחד מה התוצאות של דבר כזה, זו התהפכות של העולם.
אם נוסיף לזה את הפחד מתגובות הסביבה, ההורים, מערכת החינוך והחברים, ואת הפחד מפני שינויי גוף לא רצויים של גיל ההתבגרות, ביחד עם חוסר נסיון בחיים שנובע מהגיל הצעיר, נקבל פצצת רגשות, מחשבות והתלבטויות.

זה בדיוק נושא הסידרה "טרנסקידס" של YES דוקו ישראלי, של הבמאית הילה מדליה, העוקבת אחרי ארבעה בני נוער שנשמתם לא תואמת את גופם הביולוגי – נועם בן ה16 שנולד כבת למשפחה דתית בשומרון , למד באולפנה  והחל את מסעדו שנתיים קודם לכן כשהודה שהוא בן בגוף של בת, עופרי, מדריך בצופי פתח תקווה שנולד כבת שתמיד היתה "טום בוי" ועכשיו בגיל 15 מוצא את זהותו כבן אך חושש לספר לחניכיו בתנועה, שעלולים לפרש את הדברים לא נכון בגילם הצעיר, וכל זה תוך שהוא מתכונן לניתוח כריתת שדיים, רומי בת ה15 שגדלה כבן בבית ספר דתי, בת לאב אסיר שמסרב לקבל את תשוקתה להפוך לבת ולככב בעולם הדוגמנות, ולירון בן ה17 שנולד כילדה ובצעד אמיץ החליט להקפיא ביציות לפני שהוא משנה את המין לזכר.

לאורך פרקי הסידרה אנו מבינים לפחות חלק מהקשיים שעוברים על ארבעת הצעירים הללו, הפחד מפני הליכים כמו כריתת השדיים או שאיבת הביציות, שאלות הלכתיות בנוגע לחיים החדשים, יחס ההורים שלא תמיד מבינים, והחברה מסביב שעוד יותר לא מבינה, ההשתתפות במצעד הגאווה, הדילמות שבתוך השירות הצבאי המתקרב, ועוד.
להשקת הסידרה הופיעו קאסט המשתתפים בהרכב מלא, ובליווי של סלבריטאים שהגיעו לעודד.
שידור הבכורה לשני הפרקים הראשונים, ביום רביעי ה13.3 בתשע בערב, ושאר פרקי הסידרה ישודרו בימי רביעי בשעה תשע בערב בYES דוקו, YES VOD וSTINGTV