יום העצמאות עם שופרסל.

 

 

 

 

יום העצמאות ה67 לישראל נחגג בצורה טעימה במיוחד, בעזרת "שופרסל".

אז מה היה בסל הפעם?

כרוב כבוש שופרסל 560 גרם
ירקות מעורבים בכבישה ביתית שופרסל 1.65 ק"ג (כ900 גרם לאחר סינון)
טחינה גולמית שופרסל 500 גרם
גרעיני תירס מתוק שופרסל 550 גרם
עוגיות שופרסל 300 גרם

ומה עשיתי עם כל זה?

ראשונים היו הכרוב והירקות הכבושים. כשאני רואה "כרוב כבוש" יש לי רק אסוציאציה אחת – נקניקיות. והיות ובמילא זה החג המאופיין ב"על האש" ובכיכוב הגריל, שלפתי את הגריל הביתי (מזג האוויר לא איפשר יציאה החוצה) ולצד הנקניקיות הוגש הכרוב, הירקות והטחינה שערבבתי עם מים, מיץ לימון, ופטרוזיליה טחונה דקיק.

הערה לגבי הירקות – אני בדרך כלל קונה את המלפפון הכבוש באותו פורמט של "שופרסל". נדמה לי שפעם רכשתי את הירקות גם כן. מתוך הצנצנת אני בדרך כלל דגה את הכרובית שהיא הפייבוריטית שלי.

התירס הפך לסלט תירס- ביחד עם גמבה חתוכה לקוביות, ירקות כבושים שדגתי מהצנצנת וחתכתי גם כן לקוביות קטנטנות (במקור המתכון דורש מלפפון חמוץ אבל היות וכבר פתחתי את הכבושים, השתמשתי בהם, התוצאה היתה אותו דבר מבחינת הטעם היות וחתכתי ממש דקיק וקטן), קצת בצל חי קצוץ, קצת שמיר טרי קצוץ ורוטב אלף האיים (או מיונז). אני שמה מעט מאד רוטב כי אני אוהבת את טעמי המרכיבים של הסלט.

והעוגיות? להן היה תפקיד נכבד. מכיוון שנסענו להופעה של תיסלם בעיר אחרת בבמת יום העצמאות, כמובן שצריך לקחת משהו לאכול, ומה יותר טוב מאשר עוגיות ישראליות קלאסיות להופעה של להקה ישראלית קלאסית?

אז הנה מה שלקחנו – דגל? יש. סטייק לייט גדול? יש. עוגיות לנשנוש? יש!

ותראו כמה שהם יפים בהופעה ….

(דני בסן, אם אתה קורא את זה, שתדע שהקול שלך הקול הכי סקסי EVER).

אז – מזל טוב ישראל!!!