כדורי בצק "פסטה ריקו"- לחג שבועות באווירה איטלקית

1

פיצריה קטנה בלב איטליה, מפות משובצות על השולחן שבמרכזו פמוט בו  נעוץ נר דולק, תנור לבנים מהביל בו דולקת אש לוהטת מקבל אל חיקו בצקים טריים עטורי כל טוב, מלטף אותם בלהבות והן משיבים בביעבוע ובניחוחות שמפתים את כל הסביבה עד שהפציולו  שולף אותם במיומנות והם מגיעים במהירות האור אל הסועד שכבר לא יכול לחכות, כשברקע זמר במבטא איטלקי כבד שר "או סולה מיו!!"

אוקי, אז אנחנו לא באיטליה אבל זה לא אומר שאי אפשר לחגוג את חג השבועות (ובעצם כל השנה) עם פיצות מעולות תוצרת בית בקלות. אף רשת מסחרית, טובה ככל שתהיה לא יכולה להשתוות לפיצה שהכנו בעצמנו, לפי הטעמים המדוייקים שלנו ובעיקר כשלא צריך לחכות לשליח..

העניין הוא העבודה מכיוון שהחלק הקשה בהכנת פיצה הוא הבצק שדורש דיוק- מהוספה מדוייקת של מרכיבים איכותיים ועד ללישה וליצירת בצק אחיד שיתפח בצורה שווה לתוצאה מקסימלית.

2

(בתמונות למעלה- הבצק לפני ואחרי התפחה של שעתיים בתנור כבוי סגור)

לקראת חג השבועות, חג שתפור בדיוק על המטבח האיטלקי החלבי על שלל מעדניו, מביאים לנו ב"פסטה ריקו" כדורי בצק להכנת פיצה, פוקצ'ה וג'בטה בקלות ובנוחות.

הבצקים עשויים מ100% קמחים איטלקיים בשילוב מחמצת איטלקית משובחת ושמרים, ומגיעים בצורת שלושה כדורים במשקל של 250 גרם כל אחד, מוקפאים כך שניתן לשומרם לכל זמן שיתחשק.

ההכנה קלה מאד- להפשיר לילה במקרר (והבצק נשמר במקרר 3 ימים כך שגם אם השתנו לנו התוכניות עדיין ניתן לדחות את הכנת המאפה), לרדד בהתאם להוראות שעל הקופסה, להוסיף רוטב, גבינות ותוספות כמו שאוהבים, להכניס לתנור לוהט לזמן קצר והופ- יש מעדן!

3

אנחנו בחרנו לשים על הפיצה שלנו רוטב עגבניות מתובל בשמן זית ואורגנו, מבחר גבינות קשות כמו "עמק", צ'דר וגבינת עיזים, וכל מני ירקות קלויים כמו חצילים ופלפלים.

זמן האפייה אמור להיות עד 7 דקות בחום הכי גבוה של התנור. התנור שלי קצת ישן וחלש אז אחרי שבע דקות הוספתי בכל פעם עוד שתי דקות, סה"כ לקח לי כשש דקות נוספות.

4

(בתמונות למעלה- לפני ואחרי האפייה).

בכדורי הבצק אין חומרים משמרים או צבעי מאכל.

עוד כמה נקודות חשובות:

חשובה מאד ההפשרה (עד 4 ימים במקרר בשקית של הכדור),

ניתן גם להפשיר בחוץ 2-4 שעות לפי טמפ' החדר.

את הבצק יש לפתוח בידיים עם קמח מותאם (רצוי רימנצאטה או קמח סולת/דורום),

עוד טיפים להכנה מוצלחת כאן בסרטון.

לכבוד שבועות מציעים ב"פסטה ריקו" מארזי פיצה מיוחדים הכוללים שלושה מארזי פיצה, שבהם 4-8 כדורי בצק פפה 300 גרם להתפחה מהירה, קמח 100% חיטת דורום איטלקית לפתיחת הבצק, ובקבוק עגבניות חתוכות דק. המארזים ישווקו בצידנית רב פעמית ממותגת וההזמנות יבוצעו דרך אתר החברה ויסופקו דרך מערך המשלוחים הישיר של פסטה ריקו.

כשרות: פרווה, מהדרין רבנות בית דגן ובד"צ בית יוסף.

להשיג ברשתות המזון הנבחרות ברחבי הארץ ובאתר.