"כרמיז" במודיעין- איטלקיה מקורית!

עשר שנים פעל סניף של "פיצה ביג אפל" במודיעין, עד שבעלי המקום החליטו שאין כמו עצמאות, וכך נולדה "כרמיז". ההגדרה- איטלקיה כשרה למהדרין, עם מנות מקוריות. כמה מקורי? מכירים עוד מקום שבו אפשר לאכול גם את המחבת של השקשוקה? הוזמנתי לבדוק.

אבל מההתחלה- בפינה שקטה של מודיעין (עם שפע חנייה), ניצבת "כרמיז", וכוללת אזור פנימי ומרפסת גדולה שיכולה להכיל אירועים עד מאה אנשים. יפית זקן מ"כרמיז" קיבלה את פני בחיוך רחב ואחרי שהסבירה על המקום, שקיים במתכונתו הנוכחית ארבעה חודשים, המליצה על ארוחת הבוקר הייחודית והמיוחדת של המקום.

מדובר במנות שקשוקה במילויים שונים, שמוכנות בתוך מחבת שעשויה כולה מבצק פיצה אפוי (שקיים גם בגרסת הקמח המלא), כך שאפשר לנגב את השקשוקה בעצמה, עם עצמה.

 

לצד השקשוקה יש גם סלט טרי, מתובל היטב (הללויה! ) ושתיה חמה וקרה. (המחיר בין 54-56 שקלים, תלוי בסוג השקשוקה,) והמנה ענקית. אנחנו קיבלנו שני סוגים –

"ביצים ברוטב סרדיניה" – ביצים רכות ברוטב עגבניות, פלפלים, עשבי תיבול, גבינת פטה, חצילים, וזיתי קלמטה, ו"ביצים ברוטב טורינו"- ביצים רכות ברוטב תרד, זוקיני, שמנת, כדורי מוצרלה, ופרמזן.

כאמור שתי השקשוקות מגיעות בתוך מחבת הפיצה האפוי.

שתיהן משביעות, מלאות טעמים שונים ופשוט טעימות מאד. לא יכלתי לבחור מה אני אוהבת יותר בגלל שהן פשוט שונות.

כשיפית אמרה "אני רוצה שתטעמו עוד כמה דברים" ביקשנו מנות מוקטנות, ולכן מנות הפסטה המצולמות הן מנות דוגמה בלבד, לא בגודל טבעי או בפרזנטציה הטבעית (לכן צירפתי עוד תמונה של סלט שיצא לסועדים אחרים, כדי להתרשם ממנה בגודל מלא, כולל מקלות גריסיני תוצרת בית).

מנות הפסטה שקיבלנו היו  –

"רביולי רוזה" – עם עגבניות ושמנת (45 שקלים למנה בגודל מלא), ו" ניוקי אלה ברוקלני" – ניוקי מוקפץ בשום שמן זית, עגבניות שרי וברוקולי עם נגיעות של פסטו ופרמזן (55 שקלים למנה בגודל מלא )את הכל ליוותה "פוקצ'ה מקומית" עם לבאנה ואנטיפסטי (35 שקלים – בצילום בגודל טבעי).

הבחירה שלי , לפי טעמי האישי היתה הרביולי, כי טעמיו היו עדינים יותר. הניוקי היה נימוח ועסיסי וקיבל יפה את הרוטב שלו.

לסיום כבר ביקשנו משהו ממש קטן, ולשולחן הגיעה צנצנת כייפית של טירמיסו קלאסי (24 שקלים).

יפית עדכנה שבקרוב יצטרפו שייקים לתפריט.
כמובן שאחד היהלומים של המקום הן הפיצות, שניתנות לאכילה במקום , טייק אווי או משלוחים ליישובי הסביבה. , מבחר המנות מאפשר ארוחה משפחתית כשכל אחד מוצא את מה שהוא אוהב, וכשרות המהדרין מושכת גם אוכלוסיה שמקפידה.