לחם פשתן טרי, הרבה בריאות, מעט פחמימות

 

1 (1)

אחד הדברים הקשים ביותר למי שנאלץ מסיבות שונות להמעיט בפחמימות הוא הלחם. קל יותר לוותר על עוגת יום ההולדת או הבורקס, מאשר על המוצר הבסיסי שיש לו ריח כל כך ממכר וטעם כל כך אופייני, הסמל של האוכל- הלחם.

"ביכורים מזון ומאפה" שמתמחה בייצור לחמי בריאות, ירקות קלויים ושירותי הסעדה השיקה בימים אלו "לחם פשתן" ייחודי, שמגיע טרי ופרוס .

אין טעם לחם קפוא שהופשר כטעם לחם טרי, וכשקיבלתי את החבילה להתנסות הייתי די סקפטית כי לחמים אחרים שטעמתי תמיד היו קשים מדי ולא בדיוק במרקם המוכר והאהוב של לחם. טעמתי והופתעתי – לחם הפשתן רך אך לא מתפורר, המרקם שלו זהה ללחם מקמח חיטה, והוא מתנהג אותו הדבר גם בתור כריך או טוסט.

הלחם מגיע באריזה ששומרת על טריותו, למרות שאצלנו הוא ממילא לא שרד יותר מיומיים, כולל כחלק מהתזונה של אדם שנמנע כמעט לחלוטין מפחמימות וכאן הרשה לעצמו "להתפרע".

הלחם מיוצר מזרעי פשתן זהובים מקנדה, שכדי לשמור על הערך התזונתי שלהם , הזרעים נטחנים במאפייה עצמה, זמן קצר לפני הלישה והאפיה. כדי להשיג את המרקם והטעם המיוחדים משתמשים במפעל בטכנולוגיה ייחודית ואורזים את הלחם מיד בתום הייצור באריזה מיוחדת.

 

2 (1)

ומה יש בלחם חוץ מטעם ומרקם?  יש בו שפע של אומגה 3, חלבון וסיבים תזונתיים שגורמים לנו לתחושת שובע לאורך זמן (מצמד טוסטים קטנים שהכנתי, לא הייתי רעבה כשמונה שעות אחר כך, כולל שלוש שעות ריקודי סלסה סוערים…).

אין בלחם סוכר או ממתיקים מלאכותיים והוא כאמור מצוין לספורטאים, טבעונים וכל מי שממעיט בפחמימות (או סתם מישהו שאוהב לחם טעים ובריא במיוחד).

אחרי שפותחים הלחם נשאר בטמפרטורת החדר כשבוע, מה שאומר שלא צריך להקפיא ולקבל לחם "בטעם מקרר", והוא מצוין גם לטוסט.

מאפיית "ביכורים מזון ומאפה" מייצרת מלבד הלחם הזה גם מגוון גדול של לחמים מיוחדים אחרים, חלות, עוגות ומאפי דגנים מלאים, כולם מחומרי גלם משובחים ועומדת בכל התקנים המחמירים והאישורים של משרד הבריאות.

כשר בהשגחת בד"צ העדה החרדית.

להשיג ברשתות השיווק ובבתי הטבע ברחבי הארץ, ודרך אתר החברה ולקבל משלוח הביתה.