לחמית – שבועות בלבן (וירוק וורוד)

 

20190502_163853

זה לא סוד שלפני שאנו טועמים עם הפה, אנחנו אוכלים עם העיניים, ומנה שנראית טוב גם תמשוך אותנו לטעום אותה.

חג השבועות כבר מבצבץ בקצה החודש, ולמרות שעדיין לא נתחיל להכין את עוגות הגבינה, אבל את התוכניות לאירוח ולעיצוב שולחנות החג, שיהיו גם יפים וגם טעימים, כבר מתחילים לתכנן.

בחג השבועות אחת הכוכבות הגדולות של השולחן היא כמובן הגבינה, כולל הרבה גבינות רכות שמוגשות כמו שהן או כחלק ממטבל, ונמרחות על לחם או קרקר. למעשה, הקרקר עדיף כי הוא מחזיק טוב יותר את הממרח ולא נופל, הוא לא מתקלקל בקלות בניגוד ללחם שיש מצב שאחרי יומיים מיום הקניה כבר נגלה שהוא התייבש, ובאירועים של שומרי מסורת, קרקר גם חוסך את כל טקס נטילת הידיים שיכול ליצור תור גדול בכיוון הברז (וזו הסיבה שב"קידוש" בבתי כנסת בדרך כלל יש קרקרים ולא לחם).

כדי להוסיף לנו טעמים (וגם צבעים ) לשולחן החג השנה, מביאה לנו "אסם" חידוש- לחמית ירוקה עם תרד ולחמית ורדרדה עם סלק, שמגיעות באריזה אחת עם שני הצבעים.

 

20190508_192859

היתרונות הבריאותיים של "לחמית תרד וסלק" – היא עשויה מקמח דגנים מלאים, אין בה צבעי מאכל, והיא מצוינת לשילוב בדיאטה ולשליטה על כמויות. משתלבת נהדר עם כל ממרח  – מגבינות שונות ועד חומוס וטחינה, ממרחי ירקות ומה שמתחשק.

בזכות העמידות של הקרקרים ניתן גם לקחת לטיולים והם לא נמעכים או סופגים לחות.

"לחמית תרד וסלק" מצטרפת למשפחת "לחמית" העניפה שכוללת בין השאר "לחמית זיתים", "לחמית עשבי תיבול", "כפרית, אגוזים, חמישה דגנים, חיטה מלאה ודבש ועוד.

אישית לא התאפקתי עד שבועות וארזתי לי "לחמית" כשהלכתי לבימת הבידור המרכזית בתל אביב, שם זה היה נשנוש כייפי , לא מתפורר, נוח לאכילה ומשביע בין זיקוק לזיקוק. אפילו לא הייתי צריכה מטבל כלשהו.

מזל שיש שתי חבילות בכל אריזה כך שנשאר לי גם בשביל לצרף לסלטים של הברבקיו של יום העצמאות….

כשרות בד"צ העדה החרדית

להשיג בכל רשתות השיווק.