למקומות, היכון, מינסק!!

בעוד מספר ימים, ביום שישי הקרוב, ייפתחו במינסק בירת בלארוס המשחקים האירופיים 2019.. זהו אירוע הספורט הגדול ביותר השנה באירופה, למעלה מארבעת אלפים ספורטאים מחמישים מדינות ינסו לזכות במדליות ב15 ענפי ספורט ולהביא כבוד למדינותיהם. השגיהם בתחרות יקבעו את מקומם במשחקים האולימפיים של קיץ 2020 כך שכל אחד ואחת מהם יעשה את הטוב ביותר כדי לנצח.

את המשלחת הישראלית יוביל מישה זילברמן, שחקן הבדמינטון שייצג בעבר את ישראל במשחקים האולימפיים בריו 2016, ולפני כן במשחקים האולימפיים הראשונים בלונדון 2012, והשתתף גם במשחקי אירופה הראשונים בבאקו 2015.

(צילום יח"צ)

במשלחת הישראלית 33 ספורטאים שיתחרו בעשרה ענפים שונים – ג'ודו, היאבקות, התעמלות מכשירים, התעמלות קרקע, אופניים, איגרוף, קליעה, קשתות, התעמלות אקרובטית וכמובן בדמינטון.

(בתמונה למעלה- חלק מאנשי המשלחת חוגגים לקראת הנסיעה)

לכבוד התחרויות שיימשכו עד ה30 ליוני מתכוננים בבלארוס לארח את הצופים והמשתתפים מכל העולם שיגיעו לתחרויות וכך יוכנו אוטובוסים חשמליים להסעת האורחים במהירות וללא נזק לסביבה, שפע אפשרויות לינה ואף מדיניות של כניסת תיירים ללא ויזה כנגד הצגת כרטיסים למשחקים (למרות שלישראלים ממילא אין צורך בוויזה מזה חמש שנים).

(בתמונה למעלה- לסיק בביקורו בתל אביב)

בין לבין הצפייה במשחקים יכולים התיירים ליהנות משלל אפשרויות נוספות במינסק כמו שפע פארקים לאומיים, כנסיות בארוק וטירות שהן אתרי מורשת עולמיים, שווקים, מרכזי תרבות כמו "קורפוס" ובתי קפה, לטעום ממיטב הקולינריה של המטבח הבלארוסי על מנותיו הייחודיות, ועוד.

לוגו המשחקים במינסק הוא פרך השרך שמציין את תאריך נקודת המעבר מהחורף לקיץ, תאריך פתיחת המשחקים, והקמע הוא לסיק- השועל מהסיפור "הנסיך הקטן" שמלמד את הנסיך מהי ידידות. השבוע ניתן היה לראות את לסיק בישראל, כשהוא מדווש על אופניים בשדרות רוטשילד, רוכב על קורקינט חשמלי  ביפו, מצטלם בחוף הים ועוזר למוכרים בשוק הכרמל.

סיסמת המשחקים היא "Bright Year – Bright You" הניתנת לייצוג  בשתי אותיות – BY – שהן סיומת הדומיין האינטרנטי של הרפובליקה של בלארוס.

עוד מידע על המדינות, הספורטאים והתחרויות ,באתר המשחקים.