מאי טאקי- הפטריה הלוחמת.

לפעמים אחד ועוד אחד זה יותר משתיים. קחו למשל פטריה טעימה , הוסיפו לה תכונות  שמסייעות במניעת מחלת הסרטן, ותקבלו מנות שהן מגוונות, בריאות וקלות להכנה.

"חוות תקוע" מביאה לנו כעת את פטריות המאי-טאקי שמחקרים הוכיחו שיש להן יכולת לעודד יצירת תאי מערכת חיסון שמשמידים תאים סרטניים ונלחמים בגידולים שונים. יותר מכך, גם למי שכבר חלה או חלתה, הפטריה מגבירה את יעילות הטיפולים הכימותרפיים, מפחיתה תופעות לוואי ועוזרת להתמודד עם סוגי סרטן שונים. (ובלי קשר לסרטן, היא גם מסייעת באיזון רמות הסוכר בדם ומחזקת את מערכת החיסון שכולנו זקוקים לחיזוק שלה ביומיום).

הפטריות מגיעות בצורה טריה או מיובשת, אני קיבלתי להתנסות את המיובשות. כל שהיה עלי לעשות הוא להשרות אותן בין עשר לעשרים דקות במים רותחים, והן חוזרות לחיים ומוכנות לשימוש. ההמלצה באתר (ויש באתר של "חוות תקוע" הרבה מתכונים), היא בעיקר על רטבי פטריות או מרקי פטריות, והיות וכבר מתחילים להרגיש בריזה קלילה בשעות הערב, הלכתי על האפשרות השניה (שביננו, גם קלה יותר). לא רציתי מרק פטריות פשוט ולכן הכנתי מרק תירס בסיסי (לקחתי את המתכון מהאינטרנט וכחלק מהנוזלים השתמשתי בנוזלי ההשרייה) ובדקות הבישול האחרונות שלו הוספתי את הפטריות אחרי ששרו כאמור במים.

זהו, קצת תיבול, תיקוני טעמים, ויש מרק שהוא גם עשיר, גם מלא מרקמים שונים (אפשר גם להוסיף ביצה מקושקשת בזרזיף דק לתוך המרק ואז היא מתבשלת בצורת אטריות דקיקות) ובעיקר מלא בריאות!.

עוד יתרונות של הפטריה- היא עשירה בסיבים תזונתיים שהם הקסם של העיכול, ומספקת הרבה חלבונים ומינרלים כמו ברזל, אשלגן ,סידן, אבץ, סלניום ונחושת.

ניתן לשלב את הפטריות במנות נוספות כמו קישים, חביתות, סלטים, תבשילים צמחוניים או בשריים ועוד.

גם כשהן יבשות הן כמובן שומרות על ערכיהן התזונתיים והן נמכרות ברשתות השיווק, חנויות פרטיות ושווקים בכל רחבי הארץ.