מדטק – להציל את הסחוס, ואת שמחת החיים!

פעילות גופנית תמיד מומלצת והרבה ישראלים עוסקים בה – אם זו ריצה, פעילות בחדר הכושר, משחקי ספורט שונים וריקוד. הבעיה שלפעמים פעילות אינטנסיבית מדי או תנועה לא נכונה, פוגעים בסחוס והתוצאה היא עיקום של של העצמות, חיכוך והרבה כאב והגבלות בתנועה עד כדי הפיכת ספורטאי פעיל לאחד שנאלץ להשתמש בקביים.

שחיקת סחוס יכולה להגרם בחלקה גם מגורמים גנטיים, וגם מסיבות עלומות, ובכל מקרה התוצאה זהה – הבחירה הקשה בין המשך הסבל לבין טיפולים קשים כמו ניתוחים.

ב"מדטק" רמת גן קיימת טכנולוגית MBST הרשומה כפטנט עולמי, הובאה מגרמניה ומצילה את איכות חייהם של מאות אלפי מטופלים , כל זאת ללא כאב, פעולות פולשניות כלשהן או תופעות לוואי.

(בתמונה למעלה- מטופל בזמן טיפול)

איך מתרחש הקסם הזה?

טכנולוגיית MBST מבוססת על תהודה מגנטית כמו הMRI המוכר. המכשור מעביר אנרגיה לתאי הסחוס הפגועים וגורם ליצירת סיבי קולגן שמהווים מעטפת לסחוס הפגוע, וכך לא רק שאין פגיעה נוספת בסחוס, אלא יש שיפור משמעותי, עד כדי הקמת החולים על הרגליים.

במפגש שנערך ב"מדטק" השבוע, בניצוחם של ד"ר שמוליק יצחק וד"ר יואב יסילוביץ ניתן היה לשמוע את סיפורם המרתק של מטופלים שהכאב שיבש את חייהם והם הגיעו מרחוק לנסות את הטכנולוגיה החדשה, שהחזירה אותם לתפקוד תקין.

במה אפשר לטפל ב"מדטק"? שחיקת סחוס, ארטריטיס, שחיקת סחוס בברך, בכף היד, במפרקי האצבעות, בירך, בכתף, בצוואר, בכף הרגל והקרסול, שינויים ניווניים במפרקים בין חולייתיים ובעמוד השדרה, כאבי גב תחתון כרוניים, כאבי ברכיים ובעיות ברכיים, פציעות ספורט וחוסר אספקת דם לעצם.

מה שחשוב בטיפול ב"מדטק" הוא שזהו טיפול בגורם ולא בסימפטום באמצעות השלבים הבאים: ראשית בדיקה יסודית על ידי אורטופד, לאחר מכן סדרת טיפולים , בדרך כלל כתשעה או עשרה, לאורך שבועיים רצופים, תרגילי ניידות מדי יום שמותאמים לכל מטופל באופן אישי בתום סדרת הטיפולים, בדיקה נוספת כשישה עד שנים עשר שבועות לאחר השלמת הטיפול על ידי רופא, ולאחר חצי שנה בדיקת מעקב נוספת.

(בתמונות למעלה- מימין  – שחיקת סחוס- אוסטאוארטריטיס מסיבית בחלק הפנימי במפרק ברך ימין.כאבי ברך קשים והגבלות בטווח התנועה עקב העלמות הסחוס. משמאל – אותו מטופל לאחר הטיפול – שיפור משמעותי במצב המפרק בהשוואה לצילום הרנטגן הראשון. המטופל חזר לתפקוד מלא בחיי היום יום ומספר כי חש הקלה עצומה בסבל שנגרם לו מאותם כאבי ברכיים. הצילומים באדיבות "מדטק").

קל לדמיין איזו אנחת רווחה נשמעת כשאדם מגלה שהוא לא צריך להכניס לגופו כימיקלים במקרה הפחות טוב או ניתוחים במקרה הרע. בתמונות ניתן לראות טיפול קל ופשוט כמו לשכב על המיטה ולתת למכונה לעבוד.

(הטיפול אסור על בעלי קוצבי לב שמקום הטיפול קרוב מדי לקוצב, ועל נשים בהריון).

 

כתובת  "מדטק" ישראל :  מנחם בגין 7 בית גיבור רמת גן

03-9043434

מנהל רפואי : ד"ר שמוליק יצחק, אורתופד מנתח.

טכנולוגיית MBST מאושרת לשימוש בארצות  "השוק האירופאי  המשותף" (EC) וכן בישראל  באישור  משרד  הבריאות.