מהו הסוד לשינה חלומית?

סוהם1

(הצילום באדיבות "סוהם")

כשהיינו ילדים מאד לא אהבנו שאמרו לנו ללכת לישון. חשבנו שאנחנו מפסידים משהו "של גדולים". חלפו השנים, גדלנו ולמדנו להעריך את תרומתה של שינה טובה ואיכותית על חיינו, בדיוק כשאנחנו בשלב שבו אנו מתרוצצים בין הבית והילדים ושינה טובה הופכת לתענוג קשה להשגה.

אנחנו קמים מוקדם כדי לארגן את הבית ואז ממהרים לעבודה, חוזרים עייפים ועצבניים וכשמגיעים סוף סוף למיטה בסוף הערב, פשוט קורסים.

שינה טובה משפיעה על בריאותינו הפיזית והנפשית. מספיק להסתכל על הורים צעירים שלא זוכים לשינה רציפה כדי לראות איך הם בקושי מתפקדים. גם מיתוס "השלמת השינה בסופי שבוע" נופץ לא אחת ומשאיר לנו בעצם ברירה אחת – לנסות להשיג שינה טובה בבית בכל לילה.

שינה איכותית תורמת לגדילה אצל ילדים, משפרת זיכרון ויצירתיות (כך לא סתם אומרים "אני אשן על זה" כשלא בטוחים על דרך פעולה מסוימת), תורמת להשגים גופניים ושכליים, עוזרת לשמור על מצב רוח טוב, משקל תקין ובטיחות מכיוון שמי שלא ישן יכול לסכן את עצמו ואחרים כשהוא מתיישב מאחורי ההגה.

דברים רבים עלולים להשפיע לרעה על השינה – רעש, אור, הפרעות חיצוניות כמו ילדים וחיות בית, וגם תנאי חדר השינה כמו מזרן לא נוח או מצעים שאינם סופגים זיעה כך שהשינה מופרעת ומתעוררים רטובים.

סוהם2

(הצילום באדיבות "סוהם")

לאורך השנים בדקתי סוגי מצעים רבים, מחומרים שונים עד שהגעתי למצעי "סוהם" ולשנת לילה מעולה.

מצעי "סוהם" ארוגים מכותנה מצרית, זן כותנה ארוכת סיבים המפורסמת בזכות מלונות היוקרה המתגאים בחווית שינה נעימה במיוחד. מדובר בכותנה "מפונקת"  הדורשת תנאים ספציפיים לגידולה אבל בתמורה מעניקה ברק טבעי ועמידות לאורך שנים, כך שגם בכביסה לא נוצרות אותן כדוריות מעצבנות. האריגה היא צפופה, מה שאומר שמאד כיף להרגיש אותה על הגוף.

הסיבה שכותנה מצרית כל כך מפנקת היא שהיא מצטיינת בשיפור זרימת אוויר והולכת לחות, מה שאומר שמתעוררים קרירים, יבשים ונינוחים גם בקיץ וגם בחורף.

ההזמנה באתר היתה נוחה וקלה, ויכלתי לבחור בדיוק את המצעים המתאימים לי מבחינת גודל, סוג (זוגי, יחיד, מיטה וחצי), ציפות זוגיות או יחידות ואפילו גובה הסדין, כך שהמצעים התלבשו בדיוק על המזרן ועשו הרגשה של בית מלון שמבטיח רגיעה ונוחות מרעננת.

מצעים נעימים הם הבסיס לשינה איכותית המביאה עימה חיים שלווים וחייכניים.