מהים לצלחת- ההפתעות ב"קפה מאפה נאמן" בקריית שדה התעופה.

קריית שדה התעופה- ליד נתב"ג, מרכז עסקים שוקק חיים.  בעיקר בשעות הבוקר והצהרים ניתן לראות אנשים רבים- אם בעובדי המשרדים או בנשים בחופשת לידה, פנסיונרים או אורחים, כולם רוצים משהו טעים ומשביע במחירים הוגנים.

בית המאפה "מאפה נאמן" הוא רשת ידועה ופופולארית שהומה קונים בכל שעות היום. בצמוד אליה יש את "קפה מאפה נאמן" שבו אפשר לשבת לארוחה כייפית מתפריט מגוון. וכדי שיהיה עוד יותר מעניין יש גם מנות ספיישל שמומלצות על ידי המלצר.

הוזמנתי לטעום כמה מהמנות המיוחדות- שמבוססות כולן על דגים. היתרונות הבריאותיים של דגים ידועים לכל- אכילת דגים מקטינה את הסיכוי לחלות במחלות רבות של לב וכלי דם, יש בהם חומצות שומן חיוניות לתפקוד הגופני, ודגים הם גם אלטרנטיבה מצויינת לבשר או עוף בזכות מיעוט בשומן. יתרון נוסף הוא שאם עוד צריכים לחזור להמשך יום עבודה- אכילת דגים היא קלה יותר לעיכול ולא מרדימה כמו בשר, כך שאפשר להמשיך את היום בקלילות.

המנה הראשונה שהגיעה לשולחני היתה "פיש אנד צ'יפס"– בפרזנטציה שמזכירה את הגירסה הבריטית- כמה נתחים של סול מטוגן פריך, לצידו איולי לימון ואיולי צ'ילי, עם פוטטוס תפוחי אדמה וסלסה ירוקה של עשבי תיבול. (69.90 שקלים במסגרת ארוחה עסקית, שכוללת גם מנה ראשונה ושתיה, או 59.90 שקלים כמנה בפני עצמה). מה שאהבתי במנה (ובעצם גם בשתי המנות הנוספות שטעמתי)- שבכל המקרים מדובר בדגים נטולי עצמות, שאפשר לאכול כל חלק וחלק מהם. הסול היה קרנצ'י מבחוץ ועסיסי מבפנים, ורטבי האיולי ליטפו אותו באהבה. (ואם מגיעים בסוף יום עבודה, המנה תלך מצוין עם בירה למשל, כסיום מפנק של יום).

המנה הבאה שאני אעשה ספויילר ואציין שהיתה החביבה עלי מבין השלוש, היתה מנת "פילה מושט על פטוצ'יני עגבניות" עם רוטב צ'ימיצ'ורי אפוי בתנור. המחירים כמו מחיר ה"פיש אנד צ'יפס" (עסקי ורגיל). פה אנחנו כבר מדברים על מנה שבעצמה יכולה להיות ארוחת צהרים, אפילו בלי מנה ראשונה לפניה. נתחי דג נדיבים מאד, עסיסיים ועשויים בדיוק במידה, כשהרוטב של הפסטה לא מסתיר את טעמי הדג העדינים.

המנה השלישית שסיימה עבורי את ארוחת הספיישלים היתה "קציצות טונה" שמונחות ברוטב שקשוקה ומגיעות עם הפוקצ'ה המופלאה של המקום . (59.90 שקלים  בעסקית ו55 שקלים בפני עצמה). במחבת חם מגיעות ארבע קציצות עסיסיות ששוחות ברוטב. המנה מוגדרת "פיקנטית" מבחינת החריפות, שווה לברר למי שקשה עם חריפות (ויש אופציה לבקש פחות חריף). למרות שזו היתה המנה השלישית בסדר, המחבת נוקתה עד תום בעזרת הפוקצ'ה. האיזון בין הרוטב החם והפיקנטי, בשריות הדג והפוקצ'ה שמספקת את הניגוד, יוצרים מנה מספקת מאד.

אם אני בוחנת את שלושת המנות שטעמתי, לכל אחת יש את המאפיינים שלה כך שכל אחד יכול למצוא מה מתאים להעדפה שלו באותו הזמן ולטעמו. המחירים הם נוחים, השירות מהיר ואדיב ושווה לאחר הארוחה לקפוץ לבית המאפה ולקחת הביתה כמה מהמאפים ממולאי השוקולד…

הכתובת- רחוב שרון 6 קריית שדה התעופה. כשר.