מה חוטפים היום?

המון אריזות קטנות נחתו אצלי השבוע, אז לקחתי לי יומיומיים לנסות את הכל וחזרתי עם מסקנות.

הראשונים המלוחים  –

"חטיפי העמק" פותרים את בעיית ה"אוכלים עד שנגמרת השקית בלי לשים לב" בעזרת אריזות קטנות שמגיעות בתוך מארזים גדולים (וחסכוניים). במה בדיוק מדובר?

מארזים של בין 10-20 שקיות של בין 10-25 גרם, שיתרונם הוא בדיוק בזה- גודלם הקטן שמאפשר גם נשיאה בתיק , גם שמירה על טריות, ובעיקר- יצירת הגבלה על כמות כך שאוכלים פחות ולא מחסלים שקית בהסח דעת.

הכמות גם מתאימה בדיוק לילדים (ומשאירה להם מקום לארוחות…).

המארז עצמו עולה 10 שקלים כך שהוא משתלם במיוחד.

והטעמים? ישנם חטיפי בוטנים שמועשרים בשישה סוגי ויטמינים, ישנם חטיפי חיטה, או חטיפי תפוחי אדמה ,בשלל טעמים.

אני קיבלתי לטעימה שלושה סוגים – "באגסי" – חטיף חיטה בטעמי בצל, פלאפל, גריל , ברביקיו ועוד- תואם "ביסלי" לסוגיו, וזה שקיבלתי – הברביקיו גם זהה בצורה, "באפי" – חטיף תירס בצורת גלילים אלכסוניים  – מקביל ל"אפרופו" ו"אדי"- חטיף תפוח האדמה, שמקביל ל"תפוצ'יפס". מה שאהבתי בשלושת הטעמים הוא בעיקר שהם מכילים הרבה פחות שמן, לא קראתי את הנתונים המקוריים אבל התחושה באצבעות פשוט פחות שמנונית, בהרבה.

נוסף לכך, בעיקר בטעם של "באגסי"  – התיבול הרבה יותר עדין, כך שלא נשארים עם טעמים שלא עוזבים אותנו אפילו  אחרי צחצוח שיניים מאסיבי.  אגב, בחטיפים כאלה אני אוהבת גם לטחון ולהשתמש בהם כציפוי לשניצל או פולקס למשל.

הגודל של החטיפים מאפשר גם לשים אותם בתיק הטיולים של הילד, ומצוין להחזיק במכונית להתקפות רעב פתאומיות.  (ולמבוגרים- הולך מצוין עם אלכוהול).

כשר למהדרין בהשגחת בד"צ העדה חרדית, להשיג ברשתות רמי לוי, חצי חינם, אושר עד, בר-כל, אחד, זול ובגדול, ברכת הארץ ועוד.

ומהמלוחים למתוקים- עם בונוס הבריאות.

קודם שאלה- מה משותף לבראד פיט, ג'ניפר לופז, מדונה, ועכשיו גם לי? –

התשובה היא בZONE.  דיאטת זון שפותחה לפני כעשר שנים והעקרון שבה הוא שבכל ארוחה צריך את שלושת אבות המזון ביחסים קבועים- שלושים אחוזי חלבון, שלושים אחוזי שומן וארבעים אחוז פחמימות.  השילוב מסייע לאיזון הורמונלי שתורם לתחושת שובע לאורך זמן ולכן גם נמנעים מנשנושים ובהתאם גם מורידים במשקל.

הבעיה היא שלעיתים בכל זאת רוצים משהו לאכול בין הארוחות, אז מה עושים?  חברת "סיטי תוספי מזון" מביאה לנו את "BALANCE" – מותג חטיפי הבריאות האמריקאי שעובד בשיטת ה"זון" וביחסים שלה, ומוסיף לחטיפים גם 23 ויטמינים ומינרלים.

החטיפים מגיעים ב16 טעמים מפתים כמו שקדים עם בראוניז, שוקולד, קרמל עם בוטנים מצופה שוקולד, בראוניז שוקולד כפול , מוקה שוקולד (שמתם לב כמה פעמים המילה "שוקולד" מופיעה כאן?).  ישנם גם חטיפים ללא גלוטן.

אני קיבלתי לטעימה שלושה טעמים – שוקולד מריר וקוקוס, בצק עוגיות, ויוגורט עם דבש ובוטנים. ראשית, החטיף מאד גדול ועשיר (כ45-50 גרם) ומצידי הייתי מחלקת אותו לשני חלקים, אחד היה קשה לסיים כי הוא משביע מאד. שנית, עזבו אותי מהבריאות והדיאטות, מדובר בממתק טעים. אני חיסלתי את זה עם השוקולד המריר, בן הזוג סיים עד הפירור האחרון את זה עם היוגורט, ואנחנו עדיין מתווכחים על השלישי (ואני בהחלט מתכוונת להפעיל מניפולציות רגשיות אם צריך…).

המחיר הקלורי נמוך – עד 210 קלוריות לחטיף, כך שהוא מסתדר גם בתפריט דיאטטי וגם בתפריט רגיל, והוא לא מכיל שומן טרנס.

להשיג ברשתות הפארם, בתי טבע, בתי מרקחת וכמובן חדרי כושר.

כשר חלבי.