מוביקס- חווית הקולנוע הפרטית!

מכירים את זה שאתם יוצאים לסרט, מתלבשים, אולי לוקחים בייביסיטר, מגיעים לאולם, לא תמיד נקי, ויושבים בין הקהל ואז…. מי לא מכיר את סדרת הדמויות הבאה- אלה שמכרסמים את הפופקורן בקולי קולות, אלה שדנים בינהם בתוכן הסרט, אלה שמחליטים לענות לטלפון המצלצל, ואלה ש"רק בודקים"  אבל מאירים את כל האולם עם הסלולרי בדיוק בקטע המותח. אני זוכרת פעם אחת לפני שנים רבות, זכיתי בזוג כרטיסים לסרט, ולא היה לי זמן לממש עד שכמעט הסרט ירד מהמסכים. כדי לא להפסיד אותו, הלכנו להקרנה האחרונה שהיתה לפני שהסרט נגנז, ובגלל זה היינו הצופים היחידים באולם. איזה אושר! איזו שלווה!

את השלווה הזו מצאנו כשהתארחנו ב"מוביקס"- Muvix Concept – מתחם הקולנוע הראשון בעולם שנותן שירות של Movie-on-demand במרחב הציבורי. למה בדיוק הכוונה? יש פה שני חלקים- הראשון הוא במבנה "מוביקס" במתחם התחנה, בבנין לשימור יפיפה שבו ממוקמים 14 חדרים בגדלים שונים, לכמויות אורחים שונות. כל חדר מעוצב אחרת, חלק עם ספות, חלק עם כסאות בר ויש את החדר המיוחד ביותר- עם מיטות (!) לרביצה הנוחה ביותר. מול אפשרויות הישיבה השונות יש שולחנות להנחת כל הטוב שתיכף יבוא, ומסך ענק ואיכותי במיוחד. הרעיון- אפשר להקרין סרטים במקביל בלי שאחד יפריע לשני, בחוויית צפיה מושלמת. החלק השני של הקונספט הוא הקרנות בעצם בכל מקום- הקרנות פומביות של מספר תכנים במקביל, בכל שעה ובכל מקום- בפנים או בחוץ- אם זה במשרדי לקוחות או בחוף הים, על גגות, או בכל שטח שמתחשק.

במתחם התחנה מוקרנים סרטים לציבור הרחב בימי שלישי (ופרטים בהמשך על ההקרנה של מחרתיים למשל), אבל אנו כאמור הגענו למתחם ה"קונספט" שמאפשר לכל אחד לראות מה שירצה, בזמן שלו, ואפילו בשפה האהובה עליו (בדיבובים שונים), בשיא הנוחות.

ההתחלה היתה בהורדת האפליקציה שדרכה אפשר גם להזמין את הסרט, לקבל הודעה על תחילתו, וגם להזמין אוכל מהתפריט וכך הלאה.

אחר כך בחרנו את החדר, וויתרנו על החדר של המיטות מכיוון שהוא היה נראה נוח כל כך שאין סיכוי שלא היינו נרדמים, ואת הסרט המבוקש . קיבלנו הודעה לטלפונים על שעת ההקרנה.

(למעלה- חדרים שונים, למטה- ה-חדר המפנק…)

במקביל קיבלנו אוזניות איכותיות מאד, שמתחברות לטלפון שלנו וכך אפשר לשמוע את הסאונד בעוצמה שאנחנו אוהבים, וגם- וכאן הבחירה- לבחור גם אפשרויות דיבוב או שפת מקור. (וכך אם למשל באים עם חבר עולה חדש, כל אחד מהחבורה יכולים לצפות בשפה הנוחה להם).

(למעלה- האפליקציה והתפריטים השונים לנשנושים ושתיה)

הסרט החל ולשולחן שמולנו הגיעו גם הנשנושים שניתן לרכוש במקום- קוקטיילים מיוחדים (אנחנו בחרנו ב"ג'ק ספארו" הטרופי וב"מוסקבה על ההדסון" המריר יותר, שניהם היו מצויינים, פופקורן איכותי, טרי ולא מוצף מלח כמו במקומות רבים מדי, ופיצה מפנקת שמאפשרת הרבה סוגי טופינג (כולל פפרוני).

(למעלה- אזניות ונשנושים- אנחנו מסודרים!)

התרווחנו על הספות והתחלנו לצפות בסרט. ראינו שיש אנשים בחדרים האחרים אבל לא הרגשנו בהם, ולעומת זאת נהננו מהסאונד שבו למשל אם מכונית חלפה מצד אחד של המסך לצד השני, היא חלפה לנו גם "בתוך הראש" מאוזן אחת לשניה.

על הספות חיכו לנו גם כירבוליות למקרה שהמזגן עובד יותר מדי טוב.

כאמור יש מגוון של חדרים מזוג צופים ועד 14, וגם חדרים משפחתיים שבהם מספר מסכים כך שההורים יכולים לצפות בסרט אחד בעוד הילדים נהנים מסרט אחר.

ישנה גם אפשרות כמובן לסדרות (כמו אירוע "פרק הסיום של משחקי הכס") שהתרחש לא מזמן, אירועי ספורט שונים (ואיזה כיף שהחבר'ה כבר לא עושים בלגאן בבית ובאים לצפות במשחקים ב"מוביקס" עם כל הפינוקים), הופעות, הרצאות, כל מה שעולה על הדעת.

השיטות שבהן עובד "מוביקס" הן שיטות טכנולוגיות ייחודיות, ואפשר להתרשם כאמור באירועים הפתוחים בימי שישי- כשהקרוב הוא ב19  לספטמבר, בשעה שמונה וחצי בערב, הקרנת שלושה סרטים במקביל באוויר הפתוח במתחם התחנה בתל אביב- כשהכניסה חינם, צריך רק להרשם באתר. כל מה שצריך להביא זה טלפון חכם וזוג אוזניות. הסרטים השבוע הם "סימן חיים", "משפחת בלייה" ו"ללכת בדרכך"

המוטו של "מוביקס" הוא  ™Any Movie. Anytime. Any Language. Anywhere – וזה בדיוק זה !

עוד פרטים על הסרטים, המקום, הקונספט והזמנת מקומות- באתר!