ממרחי "משומשו" לשבועות – טעמים חדשים לחג ובכלל.

 

20190522_181727

כאחת שלא צמחונית, בוודאי שלא טבעונית ואין סיכוי שתהיה כזו אי פעם, אני אמביוולנטית לגבי מוצרים טבעוניים, כי למה לאכול חיקוי כשיש את המקור?

מצד שני, אם מאכל טעים, מה זה משנה לי אם הוא טבעוני או לא? ואם יש לו ערך מוסף לטבעונים, לשומרי כשרות או לאלרגיים ללקטוז, למה לא?

קיבלתי להתנסות את סדרת הגבינות הטבעוניות החדשה של "משומשו" , לקראת חג השבועות.

בסידרה ארבעה ממרחים – ממרח בטעם טבעי על בסיס רכיבי קוקוס, ממרח בטעם קלאסי על בסיס רכיבי קוקוס, ממרח זיתים על בסיס רכיבי קוקוס וממרח שום שמיר על בסיס רכיבי קוקוס. כל הממרחים למעט הקלאסי מכילים 9% שומן בלבד (לקלאסי יש 25%).

התחלתי את הטעימות עם גבינת שום שמיר כפי שאפשר לראות בתמונה, ומרחתי על קרקר. המרקם של הממרח מזכיר קצת את הגבינות השמנות האמריקאיות כמו "פילדלפיה", והוא נמרח בקלות ולא נדבק לסכין. הוספתי מלפפון חמוץ לחגיגה ויש ארוחה קלה.

 

20190522_181759

המסקנה- אני מסודרת עם ארוחות ערב (בתוספת סלט ירוק למשל) לכל השבוע.

בכל מוצרי הסידרה יש רמה גבוהה של סידן ואין בהם חומר משמר או אלרגנים, כמובן ללא סויה, גלוטן וכמובן לקטוז.

המוצרים מצויינים כמובן למריחה (ואגב, לכל שומרי הכשרות יש עכשיו אפשרות מצויינת לעשות מנות בשריות בתוספת טעמים חלביים תוך שמירה על כל כללי ההלכה), וכן ללמטב או להקרמת רטבים ומרקים. הממרח בטעם טבעי אף מצויין לשימוש בקינוחים בשל טעמו הניטרלי, ושוב, מעולה לשומרי כשרות אחרי ארוחה בשרית.

 

20190522_182035

סידרת הממרחים מצטרפת למוצרים אחרים של "משומשו" כמו גבינות צהובות טבעוניות, מגורדת לפיצה ואפיה, וגבינות מלוחות טבעוניות בטעמים שונים.

המוצרים מיוצרים במפעלי "משומשו" בקיבוץ גן שמואל, והם כשרים בהשגחת בד"צ עדה חרדית ירושלים.

להשיג ברשתות המזון ובחנויות הטבע ברחבי הארץ.