ממתקי אלמהדי – עכשיו בשוק הפשפשים, מתוק קרוב לבית!

IMG_4472

אחד הדברים שאף אחד לא מפספס בביקור בנצרת הוא חנויות הממתקים – כנאפה, קדאיף, ומליון סוגים של בקלוואה, גן עדן לחובבי המתוק. עכשיו כבר אין צורך לנסוע רחוק או לחכות ליום טיול מכיוון שממתקי אלמהדי הידועים מגיעים למרכז, לבית קפה קטן בלב שוק הפשפשים.

IMG_4473

כבר כשנכנסים קשה להחליט במה להתמקד, מגשי המתוקים – בקלאוות וכנאפה אותנטיים מכל הטעמים ובכל התוספות, הכל שם, רק לבחור, ועל הכיריים מנצח מהדי ומכין על המקום מנות כנאפה אישיות המקבלות אל חיקן חמאת גהי ממכרת וסירופ היישר אל הלב והנשמה.

IMG_4478

ב”ממתקי אלמהדי”  מיצרים 48 סוגים של מתוקים ומעדנים מזרחיים , הכל בעבודת יד מחומרי גלם טבעיים בלבד במילויים של קשיו, שקדים, פסטוק טורקי ירוק, צנוברים ואגוזי מלך, פצצות של בריאות.

IMG_4481

הכל מעוטר בחמאה אמיתית ונספג במעט סירופ בלבד כדי להמתיק אבל להשאיר את הטעמים עדינים ובריאים , מה שיוצר ענן מתיקות קליל בפה, שיוצר חשק לעוד נגיסה ועוד אחת ועוד אחת קטנטונת ככה על הדרך…

לכנאפה ניתן להוסיף גלידת שמנת טורקית מחלב עיזים, לניגודי קור וחום ומרקמים.

IMG_4499

(בתמונה למעלה- השף קונדיטור והבעלים – מהדי ארסלאן)

אפשר כמובן לקחת הביתה, כולל מגשים לאירועים, אבל לטעמי הרבה יותר כיף לשבת במקום, להינות מהאווירה הצבעונית והמיוחדת של שוק הפשפשים, ולשתות איזה קפה קטן וחזק ליד צלחת של מתוק.

IMG_4501

יש אפשרויות שונות לכנאפה- במילוי גבינת כבשים ברינזה, “נבולסיה”  עם בצק קאדיף נבולסייה, “איסטנבול” – קדאיף עם פיסטוק, קשיו, שקדים ואגוזי מלך, כנאפה בנוסח נצרת שהוא שערות קדאיף בבסיס פיסטוק טחון ואפילו כנאפה טבעוני על בסיס טופו או פיסטוק.

IMG_4511

“ממתקי אלמהדי” ממוקם ברחוב נחמן 4 בלב שוק הפשפשים התל אביבי והוא פתוח שבעה ימים בשבוע מתשע בבוקר ועד לאחרון הלקוחות, (שיכול להיות גם עד שלוש לפנות בוקר…)

טלפון: 054-5385210

גישה לנכים: יש

 

וב"מפה ישראל"