מן – לפורים טעים ולכל השנה!

 

3 (3)

במערכון המיתולוגי של הגשש החיוור – "המכונית המגוייסת" מתקיים הדיאלוג הבא –

"הגיע האוטו עם הבפלה? אז תביא בפלה"

"אין בפלה"

"אז תביא תפוזים עם בפלה"

"אבל אין בפלה!"

"אז תביא אשכוליות עם בפלה"

"וואלק אין בפלה"

"טוב…. אז תביא רק בפלה"!

ה "בפלה" היא כמובן הוופלים האהובים כל כך על דורות של ישראלים, משקיות יום ההולדת , דרך השירות הצבאי כטעם מן הבית, ועד לעוגות מפוארות שמשתמשות בופל לעיצובים מיוחדים, ואיך אפשר בלי הופל שליד הקפה?

הבעיה היא איך למצוא את הופל היחודי שכן רבה האכזבה כשנוגסים בופל ומגלים הרבה יותר שכבות מאשר מילוי, כך שהתוצאה יבשה ומתפוררת? לכן גדולה חשיבות כמות המילוי שצריכה להיות נדיבה, בעלת טעמים (שכן שכבות הופל בדרך כלל ניטרליות) וכושר עמידות בפני התפוררות.

רוקחמן בע"מ הינו מפעל משפחתי ותיק לייצור ופלים ועוגיות, שאתם בוודאי מכירים תחת הלוגו "מן" – בשלל טעמים שונים.

הכל החל בשנת 1938 כשמנחם רוקח ז"ל והוריו עולים ארצה מוינה, ממש דקה לפני מלחמת העולם השניה, אחרי שהשאירו מאחוריהם מפעל למתוקים. את הידע שלהם הם מממשים בארץ ישראל כשהם מקימים את מחלקת הופלים במפעל "ליבר". קרוב לעשרים שנה אחר כך מנחם ואשתו פנינה פותחים בבני ברק מפעל קטן לייצור ופלים ועוגיות בשם "מן", כשמנחם ופנינה שולטים על הכל, מהייצור ועד להפצה מחנות לחנות בעזרת רכב "סוסיתא". המפעל הופך להצלחה ומתחיל להיות מזוהה עם חיילי צה"ל, והדור השני גוייס למלאכה – ציפי פקר ואלעזר רוקח המשיכו את דרך ההורים לאורך ארבעים שנה שבהם המפעל התפתח, הוכנו מכונות אריזה אוטומטיות ונוספו טעמים חדשים למגוון. ב1976 פורץ המפעל את גבולות הארץ ומבני ברק מגיעים המוצרים לקהילות יהודיות בעולם – ארצות הברית, קנדה, אירופה, אוסטרליה ועוד.ב1990 עובר המפעל לאזור התעשיה של רמלה, בשטח גדול הכולל ציוד חדיש ומתקדם, כולל קו ייצור חדש של עוגיות. לפני כחמש שנים נכנס הדור השלישי למפעל – אבי פקר ושגיא רוקח, ששומרים על המתכונים המשפחתיים.

 

2 (4)

לקראת חג הפורים שממש מעבר לפינה, אפשר להכין משלוחי מנות מהמגוון הרחב של מוצרי מן, שהם כולם ללא צבעי מאכל, ללא שומן טרנס וללא רכיבים מן החי, כך שגם טבעוניים יכולים להנות מהם. (כל מוצרי החברה פרט לעוגיות הגרנולה, עומדםי בתו התקן של "ויגן פרנדלי".)

כל המוצרים הם פרווה ומחומרים טבעיים בלבד.

בזווית האישית – פעם חשבתי שיש לי טעם מיוחד כי אני מעדיפה טעמי מילוי לימון על פני השוקולד (לא שאתנגד לשוקולד כמובן…) ואז גיליתי שבישראל הטעם השני האהוב הוא הלימון ,בניגוד לרחבי העולם שבהם הטעם השני לאחר השוקולד הוא הווניל. ניתן לשער כי החיבה ללימון נובעת מההסטוריה של העולים לארץ שהביאו טעמי מזרח אירופה, או כי סתם בישראל אוהבים ניגודים וטעמים עזים יותר, כך או כך ל"מן" יש אוסף גדול של מוצרים בטעמי לימון שכל אחד ישמח לגלות ב"משלוח המנות" שיקבל, כמו ופלים בטעם לימון בגדלים שונים, עוגיות ירח בטעם לימון ועוד.

 

1 (5)

כמובן שבסלסילת משלוח המנות יהיה כיף למצוא גם מארזי ופלים בטעם שוקולד, ופלית סמיילי, אגוזית ופל קרם אגוזים ועוד.

כל המוצרים עשויים מחומרי גלם איכותיים כמו קרם אגוזים אמיתי, אגוזי לוז אמיתיים, קקאו איכותי וללא תמציות טעם וכאמור גם לא צבעי מאכל.

הופלים והעוגיות מן נמכרים כיום לכל רשתות השיווק ולשוק הפרטי, בארץ ובעולם, ונמצאים תחת השגחתם הקפדנית של הרב לנדאו אב"ד דבני ברק, ושל הרב אבוחצירא – רב העיר רמלה.