"משני" מוכיחה כי לימון מוסיף המון!

20230829_174338

אם טבח רוצה לשדרג מנה, הדרך הטובה ביותר היא להוסיף מגע של לימון. במנות מלוחות או מתוקות כמה טיפות (או הרבה טיפות) לימון מעלות את המנה לרמות גבוהות בהרבה והטעמים הופכים לחגיגה בפה.

טעמי הלימון מככבים בשפע של מנות, לעיתים כדומיננטיות כמו בפאי לימון ולעיתים במגע קל במנות ירק לדוגמה.

אחת המנות האהובות על הישראלים היא הסנדביץ' הטוניסאי שלצד הטונה, הביצה, תפוחי אדמה וחמוצים מתעטף בטעמי לימון המושגים בעזרת לימונים כבושים.

למי שמתגעגע לטעם המיוחד הזה שהושג עד עכשיו בדוכני סנדוויצ'ים יש עכשיו אפשרות להשיג את הטעים טעים הזה במטבח הביתי בעזרת "משני" – יצרנית סלטי הפרימיום המובילה בישראל שמביאה לנו את המתכון הסודי לממרח הלימון האגדי בצורת סלט פרימיום שיימכר באריזת 300 גרם בחנויות הרשת וברשתות המזון.

20230831_074808

כשהממרח נפתח אצלי במטבח הוא הפך לחגיגה טוניסאית שהורכבה מתפוחי אדמה מבושלים, לחמניה שפשוט טיגנתי קלות כדי לתת לה את הפריכות השמנמנה האופיינית, ביצים קשות, מעט טונה (ששכחתי לצלם) וגולת הכותרת- לימונים כבושים שקיבלו את טעמם מממרח הלימון "משני".

האמת שפה אני צריכה להסגיר סוד קטן- על הלימונים אחראית אמא שלי שטובה בדברים כמו "לעקר צנצנת" ו"לחכות כמה ימים". אז העברתי לה את הממרח והיא חזרה אלי עם צנצנת לימונים כבושים (וגם לה יש מתכון סודי מסתבר). מה שהצלחתי להוציא ממנה הוא שבמקום להוסיף את התבלינים הרגילים שלה שכוללים בין השאר גם פפריקה מתוקה ומרוקאית, היא פשוט הוסיפה מממרח הלימון בסיום תהליך הכבישה.

אם השף אייל שני היה מתאר את התוצאה זה בטח היה נשמע "הלימונים קיבלו את המעטה של עצמם והתבשלו באור הצהוב של החמצוציות" או משהו כזה, או במילים שלי "מעדן". כמעט מרגיש גירסה חמוצה של ריבה או מעדן פרי.

20230831_075716

מכאן זו כבר הרכבה עצמית של הסנדביץ' וללקק את האצבעות.

חוץ מסנדביץ' טוניסאי ממרח הלימון "משני" מתאים לשפע של מנות כמו תבשילי דגים, בשר, עוף וירקות כמו תפוחי אדמה.

"משני" מייצרים את הממרח מלימונים טריים על פי מתכון סודי ביותר והוא מצטרף לליין סלטי משני הכולל מבחר ענק של סלטים ביתיים באיכות פרימיום כמו חומוס משני, טחינה ירוקה, מטבוחה חריפה, פטריות חמות, סלט ביצים, זיתים מרוקאיים ועוד.

ל"משני" יש 4 חנויות מפעל – בראשון לציון, רחובות, מודיעין וחולון ומשווקת גם למגזר העסקי מעל ל120 סוגי סלטים לרשתות השיווק, בתי מלון, חברות קייטרינג, מסעדות וגם לשוק היהודי באירופה.

כשר מהדרין בהשגחת בד"ץ בית יוסף.

להשיג בחנויות המפעל של משני וברשתות המזון ברחבי הארץ.