מתחדשים ב"אנד ג'וי".

אמנם הקיץ רק החל רשמית לפני כמה ימים, אבל לפני שנספיק לאכול שני קרטיבים כבר יגיעו החגים ובראשם ראש השנה, על שלל ברכותיו, טקסיו וכמובן מתנותיו.

ב"סטודיו אנד ג'וי" כבר מחממים מנועים, ולצד המתנות הקבועות של חבילות שי למיניהן, מארזים, משלוחי פרחים וצמחים, מתנות ליולדת , לימי הולדת ולאירועים וכדומה, ישנם חידושים רבים כדי לוודא שתהיה לנו שנה מתוקה במיוחד.

(בתמונה למעלה- נדב עטיה)

למי שלא מכיר (ויש מישהו כזה? ), קודם כל מוזמן לעיין בפוסט הקודם של ביקור ב"אנד ג'וי".

מדובר במקום שהמוטו שלו הוא הערך המוסף, לא עוד מקום לרכישת מתנות (שוות בטירוף) אלא שהמוצרים מיוצרים על ידי בעלי צרכים מיוחדים, שמועסקים כעובדים מן המניין במשכורות ותנאים המקובלים בשוק. ב"אנד ג'וי" לא מקבלים תרומות או כספי ציבור, אין סלי שיקום והיחס לכל עובד ועובדת הוא כמו לכל אחד אחר, כולל התנאים הסוציאליים וכל הקשור בכך. כל העובדים מתפרנסים בכבוד.

יזם ומנהל "סטודיו אנד ג'וי" הוא נדב עטיה שחגג לסטודיו עשר שנים לא מזמן, והוא הרוח החיה מאחורי הפרוייקט, כשהרעיונות והחידושים לא נגמרים.

מי שמבקר בסטודיו (או באתר האינטרנט, ועל כך בהמשך) יכול למצוא אוסף ענק של מתנות מיוחדות ממחיר של כמה שקלים בודדים והלאה. ולמה המתנות מיוחדות? מפני שהן מגיעות עם מסרים כמו מארזים בצורת סוללה שעליהם נכתב "אם נקרין אנרגיות חיוביות, זה מה שהסביבה תקלוט", מארזים בצורת עיתון שכולו כתבות חיוביות (ואגב, חלקן מתגשמות!), "אהבה" – "בכולם קיים הרצון והכמיהה לאחדות…בבסיסנו בני האדם, אנחנו שואפים לאותם הדברים, שלום, הצלחה, אושר, תודה, בריאות ואהבה " (והטקסט מאויר בביטוי המילים הללו בשפת הסימנים, שמופיעה גם על פריטים כמו בקבוקי יין), "אם נשנה במעט את המחשבה מ"אני" ל"אנחנו"…" (ובחלק מהמוצרים ישנם כיתובים גם בכתב ברייל), הנוסטלגיה שהיא געגוע לעתיד כמו גם לעבר ועוד.

הקסם שמבדיל בין סתם קנקן וכוס, לכאלה שנושאים מסרים מעצימים (ומהווים גם פריט דקורטיבי מקסים), מזוודה בעיטורים נוסטלגיים שמחביאה בתוכה אוצרות מפנקים, תמונות ושלטים שנושאים עליהם ברכות וחלומות, מארזי שוקולד שממיסים את הלב ולא רק טעימים על הלשון ועוד ועוד.

ואיזה הפתעות מבשלים ב"סטודיו אנד ג'וי" ?

האתר המשודרג עלה לאוויר ומאפשר קנייה קלה ונוחה, עם אפשרות חיתוכים לפי סוג המוצרים, כמויות ומחירים, כשמחשבון בילט אין מחשב אוטומטית הנחות על כמויות ואת המחיר המשתלם ביותר ללקוח.

ניתן לקבל הצעת מחיר מיידית למייל, מה שנוח מאד לבעלי עסקים שרוצים לקנות לעובדים, ניתן לתאם משלוחים לפי איזורים ושעות מדוייקות, אפשר לרכוש שוברים כך שמקבל המתנה יכול לבחור לעצמו מה מתאים לו, וממש בקרוב גם דף אישי לחברות שבו יוכלו לנהל את כל הקניות כולל תזכורות של מה נרכש בעבר, או מה נהוג לתת בכל אירוע וכדומה.

והחזון? להפוך את האתר לפורטל לגופים חברתיים רבים ככל האפשר , שמטפלים באוכלוסיות כמו  קשישים, עולים חדשים, נשים בדואיות, נוער בסיכון ועוד, כך שגם המוצרים שהם מייצרים יוכלו לקבל במה, להשתלב במארזים ובמתנות של "אנד ג'וי" וגם כבודדים, ולספק פרנסה בכבוד.

בראש השנה, ביום ההולדת, בלידת הילדים, בכל אירוע (וגם כשאין ממש סיבה) למה לא להתפנק בפריט שיהיה גם שימושי, גם דקורטיבי וגם יעשה טוב על הלב?