סטודיו "רזיליאנס" – צלילי השלווה

2

עבודה, בריאות, פוליטיקה, פקקי תנועה, מצב כלכלי, אלה הם רק חלק מהגורמים שהופכים את החיים שלנו לכאוטיים. אנחנו מתרוצצים ממקום למקום והמוח לא מפסיק לדאוג על מה שהספקנו ולא הספקנו, מה שיש לעשות ומה שאסור לשכוח, מה קורה עכשיו ודאגות עתידיות, והכל יוצר מערבולת שלא מאפשרת לנו למצוא שלווה.

אחת הדרכים העתיקות לאיזון הנפש היא הנגינה בקערות טיבטיות. הקערות נוצרו בידי נוודים טיבטיים לפני אלפי שנים בעבודת יד מסוגי מתכות שונים, כשכל מתכת מביאה איתה את תכונותיה הייחודיות. הקערות הן למעשה כלי נגינה שמהם מופקים צלילים באמצעות הקשה על ידי מוט הקשה, או סיבובו לאורך הדפנות. גודל הקערה משפיע על גובה הצליל ועל התדר שהיא מפיקה.

1

הרטט שבצלילים משפיע על גלי המוח ומעביר אותן למצב גלי אלפא, שהוא המצב שאנו מכירים מהשניות שלפני שנרדמים.  גלים אלה מסתנכרנים עם התדרים של הקערות ומביאים לשיחרור אנרגיות וחסימות, זיהוי מועקות וכאבים, הקלה על לחצים נפשיים ועוד.

בסטודיו "רזיליאנס" ברעננה מחכה יאנה בלנק, לאור נרות כשמסביבה קערות בגדלים שונים. הניתוק מהסביבה החיצונית הוא מיידי והאווירה רגועה, אפלולית ושקטה.

כדי להמחיש את פעולת התדרים יאנה ממלאת את אחת הקערות הטיבטיות במים ובתנועה אחת של מוט ההקשה המים מתחילים לרטוט ולסעור ממש כאילו שהם רותחים. זוהי הדגמה מוחשית למה שקורה בגוף האדם, שרובו מים, כשהתדרים חודרים אליו.

לאחר מכן נשכבים בנוחות על מזרנים, אם רוצים אפשר להעזר בכריות ושמיכות רכות וכל מה שנותר הוא לעצום עיניים  יאנה למעשה מנגנת על הקערות ומתחילה בשני גונגים גדולים התלויים על הקיר כדי להתחיל מהתדרים הנמוכים יותר, ואחר כך לעלות לגבוהים בעזרת הקערות ובכך לכסות את כל הצ'ארקות בגוף מלמטה למעלה.

הדהודי הגונג נותרים זמן רב לאחר שיאנה מכה עליהם ואפשר ממש להרגיש את הרעידות בתוך הגוף. הסוד הוא ההתמסרות, לנסות לחוש מה עושה כל צליל למוח ולגוף, להתמקד בצלילים ובתחושות תוך הרחקה של כל מחשבה מטרידה שיכולה לצוץ. התחושה כמעט ממכרת ויש המתארים אותה כעין ציפה.

3

כל הקערות והכלים של יאנה נעשו בעבודת יד מוקפדת ונבחרו על ידה כדי ליצור מערכת של צלילים ורטט לאיזון הגוף והמוח.

לאחר שנמוג הצליל האחרון לוקחים את הזמן להתיישב ולצאת מהחלום המתוק הזה ומהמקום השלוו בו נמצאים. יאנה משלבת לפי הצורך גם קלפים שונים שבעזרת האסוציאציות שהם מעוררים ניתן לנתח מקום של אדם ולעזור לו להחליט על כיוון בחיים.

יאנה בלאנק חברה בעמותת "יוניטי ארט" ביוזמת מריה פרייגר, המהווה בית לעשרות יוצרים, אמנים, ואנשי רוח ונפש ומקדמת פרוייקטים רבים בתחומי אומנות, חינוך ותרבות לכל הגילאים. העמותה פועלת לקידום פעילות חבריה, ושיתופי פעולה עם מוסדות וקרנות שונוים.

4

בסטודיו "רזיליאנס" של יאנה בלנק  ניתן לבחור בין אפשרויות רבות לטיפול בעזרת תדרי הקערות הטיבטיות כמו מפגשים פרטניים, מפגשים בקבוצות קטנות (עד ארבעה משתתפים) למשל כמו  חברות שרוצות להתפנק ביחד, זוגות המחפשים חוויה ייחודית, מפגשים לאנשי עסקים טרודים המחפשים בריחה קטנה, ואפילו גיפט קארד. ישנה אפשרות למנוי לחמישה מפגשים להעמקה.

קישור פייסבוק כאן.

טלפון: 054-5700281