סלוואדור דאלי- להכנס למוחו של גאון- EXPO תל אביב

1

אין אדם שלא מכיר אלמנט כלשהו ברוחו של סלוואדור דאלי – השפם, השעונים הנוזלים, הטירוף והצבע.

מוזאוני "דאלי" ברחבי העולם, בעיקר המוזיאון בפריז, מושכים קהל מבקרים רב מכל הגילאים, גם כאלה שלא מגדירים את עצמם כחובבי אומנות מושבעים, הנשבים בקסם היצירות והמסרים הסוריאליסטים.

עולם החלומות, הטבע הביזארי והזמן הנוזל הם אלמנטים חוזרים ביצירותיו המעלים באדם מחשבות על עצמו, חלומותיו שלו והערכה של זמן חייו ה"נוזל" מבין האצבעות.

"כשאני מצייר הים גועש, האחרים משתכשכים להם באמבט." אמר דאלי וביצירותיו אפשר לטבול את הרגליים בים הגועש שהיה בדמיונו ובמוחו.

כעת לא צריך לנסוע לאירופה כדי לחוות את סלוואדור דאלי מכיוון שהתערוכה בין לאומית הרשמית, בשיתוף FUNDACIOGALA –  SALVADOR DALI, מגיעה בימים אלה לישראל, לביתן 2 בEXPO תל אביב.

2

בניגוד לתערוכות הקלאסיות שבהן פשוט עוברים חדרים עם תמונות תלויות על הקירות, בתערוכה הזו החוויה מקיפה את כל החושים באמצעות אגפים שונים- אומנות דיגיטלית שנבנתה בעזרת בינה מלאכותית המספקת חווית מציאות רבודה המטמיעה את הצופה בעולמו הסוריאליסטי של דאלי, סיפור חייו בתחנות השונות של יצירתו, מתחם Scatch and post בו אפשר להפעיל את היצירתיות האישית ולתת את הטאץ' הייחודי ליצירות, חלל IMMERSIVE ובו 360 מעלות של צליל, אור וצבע וחוויה כוללת של מעל 500 מיצירות האמן.

3

ברוח התקופה יש גם אפשרויות רבות לצילומי סלפי ו"כניסה" לתוך היצירות.

התערוכה מתפרשת על שטח של כ1500 מ"ר ומעל שישה מליון שקלים הושקעו בהבאתה לישראל.

את התערוכה מפיקים אנשי חברת ארטהאב בע"מ מבית קבוצת פורום שהביאו לנו בעבר ממתקים מרתקים נוספים כמו תערוכת פרידה קאלו, ואן גוך, מונה ועוד.

עוד פרטים על התערוכה כאן, ובדף הפייסבוק.