"ספייס ג'אם- אגדה חדשה" – what's up Bron?

gs8MIwcQ

 

בימים אלה יוצא לאקרנים הסרט "ספייס ג'אם – אגדה חדשה" – סרט ההמשך ל"ספייס ג'אם" מ1996.

סרטים המשלבים שחקנים אמיתיים לצד דמויות מצויירות כבר קיימים בקולנוע שנים רבות- מ1945- כשג'יין קלי האגדי רקד לצד ג'רי העכבר, דרך מרי פופינס שב1964 רקדה עם פינגווינים מצויירים, וכמובן גם רוג'ר ראביט ב1988 שיצא להלחם על חפותו ב"טון טאון" המלאה בשחקנים אמיתיים ודמויות מצוירות כאחד.

VM90oa-g

"ספייס ג'אם" מבית האחים וורנר הביא ערך מוסף לשילוב הזה כשהוסיף את המוטיב הספורטיבי- הכדורסל, ושילב כוכבים גדולים והרבה הומור, כך שהסרט פנה לכל הקהלים- מילדים שהתמוגגו מדמויות הסרטים המצויירים, הבוגרים שאהבו את הרפרנסים והבדיחות הבוגרות יותר וכמובן חובבי הכדורסל .

ב"ספייס ג'אם" כיכב מייקל ג'ורדן, והפעם ב"ספייס ג'אם אגדה חדשה" מחליף אותו כוכב ענק לא פחות, לברון ג'יימס.

העלילה מתחילה במגרש הכדורסל בביתו של ג'יימס, שם הוא דורש משני בניו, בעיקר מבנו הצעיר דום להתאמן כדי להיות כוכב כדורסל כמוהו, בעוד הנער דווקא מעדיף לפתח משחקי ווידאו.

לברון ודום מגיעים לפגישה באולפני וורנר שם הם נחשפים ל"וורנר 3000" – ממשק דיגיטלי עצום הנשלט בידי אלגוריתם המכונה "אל. ג'י. ריתם" השואף להגיע לתודעה עולמית.

Screenshot

לברון ובנו נשאבים לעולם דיגיטלי ומופרדים על ידי האלגוריתם ולברון מוצא את עצמו בעולמם של הלוני טונס, ופוגש את הנציג הבכיר- באגס באני, איתו יצא למסע חובק גלקסיות כדי לאסוף שחקנים לנבחרת חלומות שתתחרה מול נבחרתו של "ריתם"  כדי לשחרר את בנו.

בתוך הקצב המהיר של הסרט ניתן ממש לחוות משחק טריוויה כדי לזהות כל מה שקורה מסביב מכיוון שיש רפרנסים רבים לעולמות השונים של האחים וורנר כמו  DC, הארי פוטר, בחזרה לעתיד, קזבלנקה, מטריקס, משחקי הכס, המסיכה, קינג קונג, הגרמלינס, אוסטין פאוארס ועוד רבים.

שחקני ושחקניות כדורסל ידועים רבים מקבלים דמות מצויירת ומדבבים אותה בעצמם, מה שמוסיף עוד טאצ' של כיף לכל העסק.

הבמאי של הסרט הוא מלקולם די לי.

BeFunky-collage

 

בהקרנת הבכורה החגיגית בארץ ניתן היה לפגוש שחקני כדורסל מיתולוגיים כמו טל ברודי, אולסי פרי ודורון ג'מצ'י.