"עולמות" פותחים לנו עולמות חדשים

1

(בתמונה מימין סגן ראש העיר מר צדוק בן משה)

בין אם אנו פנסיונרים עם זמן פנוי להרחיב אופקים, ובין אם אנו אנשים עסוקים שרוצים מדי פעם פסק זמן לנשמה, מרכז הממוקם בשכונה והמציע שפע של פעילויות, הרצאות והופעות הוא בדיוק מה שאנו זקוקים לו.

כזה הוא מרכז ההרצאות "עולמות"  בלב שכונת כפר גנים, המהווה חלק מרשת המתנס"ים של מקפ"ת – מרכזים קהילתיים בפתח תקווה, שלמעלה מעשור פורש בפני התושבים מבחר ענק של תחומי עניין- אקטואליה, מוסיקה, אמנות, תאטרון, בריאות, ועוד תחומים רבים ומרתקים, לצד הרצאות חוויתיות המושכות גם קהל מחוץ לשכונה שמגיע לבילוי מחכים ומעניין.

כך למשל השבוע נערכה במקום סדנת  יין ייחודית ומרתקת בה האורחים נהנו מטעימות יין וגבינות בשילוב עם הרצאת מומחה היינות מוטי קלמוביץ'.

לאורך כל הערב, תוך כדי טעימות  של יינות ישראלים משובחים, הסביר מוטי על הדרכים לשלב יין ואוכל, מדוע כוסות של יין לבן הן צרות וארוכות (רמז- קשור לטמפרטורת ההגשה האופטימלית של היין), מהם הפרמטרים לפיהם מבדילים בין "יין יבש" ל"חצי יבש" ו"מתוק", מהי חשיבות הזכוכית ממנה עשויה הכוס שבה מגישים את היין ומהם כללי הטקס במזיגת יין סביב שולחן, מדוע ההמלצה היא להשכיב בקבוקי יין  על צידם ולמה יש לחכות עם טעימת יין ולא לשתות אותו מיד אחרי פתיחת הבקבוק, ועוד סודות רבים ומסקרנים  מעולם היין.

2

(בתמונה למעלה – מוטי קלמוביץ')

היינות שנטעמו היו "יקב  מדבר- סוביניון בלאן" , יין צעיר וקליל שמגלה לנו שבנגב יש אפשרות לייצור יינות משובחים בעקבות הבדלי הטמפרטורה בין יום ולילה, המתאימים במיוחד לזני ענבים מסוימים, רוזה וויט פרנק של יקב טוליפ 2021– יין קליל  המצויין  לפיקניקים ונשנושים (והידעתם שיין רוזה מקבל את צבעו הוורוד מכך שמשתמשים בענבים אדומים אך מסירים את קליפתם בשלב מוקדם של הכנת היין?), ובאדומים – EVER RED – יקב עמק האלה– קברנה סוביניון 2020- יין יבש אך לא מכביד, מאד "VALUE FOR MONEY", ובחזרה ליקב טוליפ – קברנה כבד ובעל טעמים עמוקים.

3

הערב כובד בנוכחותו שלל סגן ראש העיר פתח תקווה מר צדוק בן משה שאף היה אמון על  הדלקת נרות החנוכה.

כאמור ערב חוויתי זה הוא רק אחד מבין שפע של פעילויות בכל התחומים ב"עולמות".

ב"עולמות" מתקיימות הרצאות  עם מרצים מובילים ומרתקים בימים  א -ד  בשעות הבוקר ואחת לשבוע בשעות הערב כך שאפשר לשלב בלוח  זמנים גם אם הוא צפוף במיוחד.

מדי חודש המרכז מציע טיול לחברים ולאורחים לצד יציאה למוזיאון, שני נופשים שנתיים ופעילות יומיומית למנויים.

ההרצאות מתקיימות באולם משוכלל הכולל מסך ענק, מיזוג ומערכת הגברה משוכללת.

ניתן להגיע להרצאות חד פעמיות במחיר סימלי של 30 שח להרצאה או מנוי חודשי בסך 70 שח .

מרכז קהילתי "עולמות" הוא חלק מרשת המתנ"סים של מקפ"ת, ממוקם ברחוב אליהו דוד שולזינגר 10 ומהווה את השלוחה הראשית, כשלצידו שלוחות נוספות – שלוחת י"ד הבנים –  ברחוב י"ד הבנים 64, שלוחת זמיר ברחוב אויערבך 3 ושלוחת השחמט ברחחוב מייזנר 11.

מרכזי מקפ"ת יוצרים מרכז קהילתי בו אפשר להפגש, להכיר חברים חדשים ולהעשיר את עצמנו בידע וחוויות מרתקות.

עוד פרטים בדפי הפייסבוק של "עולמות" ושל "מקפ"ת" וכן ניתן להצטרף לקבוצת הווטסאפ של המקום למידע עדכני.