עכו – ישן וחדש. (חלק ב').

אחרי סיור השוק עם השף עלאא מוסא, וארוחה טובה, הלכנו על ההכי חדש שיש לעכו – קניון  עזריאלי החדש דנדש, שמכיל תמהיל חנויות גדול, מבצעים, אוכל טוב (כולל מסעדות כשרות למהדרין) והרבה דברים לראות ולעשות.

נפגשנו עם מר רפאל בולניק- מנכ"ל הקניון שהסביר לנו על מבנה הקניון (הרבה אור טבעי, מעלית שקופה, ובעיקר שני "רחובות" בשני מפלסים, נוחים מאד להתמצאות (ותאמינו לי, כאחת שהלכה לאיבוד מליון פעם במסדרונות הסבוכים של "דיזנגוף סנטר" למשל) , ושירות לבבי.

התחלנו את הביקור ב"קפה גרג" שבו טעמנו בערך את כל תפריט המתוקים (אני התבייתתי על פאדג' שוקולד חם עם תוך נוזלי ורך, עשיר מאד, שהגיע עם קצפת וגלידה לפי בחירה). המנכ"ל בולניק סיפר לנו על תוכנית רבות שעוד יתקיימו בקניון כמו הפעלות לילדים (כולל כוכבי טלוויזיה פופולארים שבאים לעשות שמח), מכון כושר שעתיד לקום, אירועי חגים ועוד.

(למעלה – ממראות הקניון, למטה- המתוקים של "קפה גרג")

הקניון סגור בשישי בערב ושבת.

יצאנו לסיור וגילינו המון חנויות מותגים מצד אחד- כמו "אורנג'", "נעמן" , "ורדינון", "מגה ספורט" , "טו גו", "אופטיקנה" , "מאפה נאמן", "פוקס", "קסטרו", "קרביץ", "אפרודיטה", "הודיס", "TNT" ועוד רבים וטובים.

 

אני בחרתי לחפש נעליים ב"קליגולה" וענבל המוכרת התותחית שהיתה שם דאגה לי מכל הלב עד שמצאתי את מבוקשי. (ויש הנחות גדולות ומועדון חברים שמביא הטבות).

(בתמונה למעלה – עם ענבל מ"קליגולה")

עמוסות בשקיות צעדנו לתחנת הרכבת שממוקמת עשר דקות הליכה מהקניון, ומשם תוך שעה וקצת כבר היינו בתל אביב.

עכו היא עיר של ניגודים, של ישן וחדש, מסורת מול מודרניזציה, ויש בה כל כך הרבה אוצרות וחוויות שיום אחד ממש לא מספיק, ואני בטוחה שנשוב לטעום ממנה עוד.