עם "מיה" ט"ו בשבט הגיע, חג טעים לאילנות!

 

פירות יבשים מיה

אחד הסמלים הבולטים של ט"ו בשבט הוא הפירות היבשים. פעם היינו מסתפקים בקופסא של משמש מטורקיה בטעמי לוואי גופריתיים משהו. עכשיו יש לנו שפע של פירות יבשים שמקשטים לנו מבחר ענק של מנות, מתוקות או מלוחות, ככל שנרצה.

לאוסף הפירות היבשים של "'מיה תעשיות מזון בע"מ " מצטרפים חברים חדשים באריזות של 700 גרם נוחות לפתיחה- צימוקים בהירים, חמוציות, שזיפים ללא גלעין ומשמשים. הפירות נארזים בקו יצור נקי מגלוטן וללא תוספת סוכר.

 

1 (3)

קיבלתי להתנסות שני מארזים- של השזיפים ושל הצימוקים. הדבר הראשון היה לפרוץ בקריאות שמחה לנוכח העובדה שהשזיפים כבר מגולענים ככה שלא צריך להתעסק עם הדביקות וחילוץ הגלעינים. אחר כך חשבתי מה להכין. מגוון האפשרויות הוא ענק (ובאתר של "מיה" יש גם שפע של מתכונים). יש לי מתכון קבוע של "עוגת ט"ו בשבט" שמכילה שפע של פירות יבשים ואגוזים, אבל רציתי לנסות משהו חדש. עשיתי קצת "גוגל" והגעתי לרעיון שמצא חן בעיני, סוג של טייקאופ על "טנזיה" שהיא מנת אורז חגיגית עם פירות יבשים.

אז זה מה שעשיתי –

הכנתי אורז לבן פשוט לארבע מנות. (אורז, מים, שמן, מלח).

שמרתי אותו בצד.

בכמה כפות שמן (לא זית) טיגנתי על אש ממש קטנה בצל אחד גדול קצוץ לחתיכות קטנטנות. חשוב שזה יהיה אש קטנה כי הבצל צריך להיות מקורמל בעדינות ולא להפוך לפתיתים נוקשים חומים. המטרה היא להפוך אותו למרקם של מעין ריבה. זה לקח קצת זמן אבל שווה את הטרחה.

 

2 (3)

הוספתי 200 גרם מהפירות היבשים, את השזיפים קצצתי לגודל של הצימוקים. בחשתי כשתי דקות.

הכנתי בצד תערובת של קצת יותר מחצי כפית סוכר, וכפית וחצי קינמון והוספתי . ערבבתי.

הוספתי כחמישית כוס מים, וערבבתי את הכל עד שהמים התאדו והכל נעשה סוג של ריבה.

הורדתי מהאש ושמרתי להגשה.

היות והמנה לא היתה אמורה להיות מוגשת מיד אלא קצת יותר מאוחר, שמרתי את שני החלקים- האורז והפירות בכלים נפרדים כי אם מניחים את הפירות על האורז מראש , הצבע של האורז מתלכלך עם הפירות. לא משפיע על הטעם אבל משפיע על המראה.

בכל אופן, בזמן ההגשה הנחתי אורז על הצלחת, מעליו סידרתי יפה מהפירות וחיממתי ביחד (כן, מיקרוגל, הולך מצוין).

כשהסועד ניגש לאכילה הוא ערבב את הפירות עם האורז. היה מצוין.

 

3 (5)

כאמור "מיה" מביאה לנו מבחר של פירות יבשים לט"ו בשבט ולכל השנה, והם רק חלק מלמעלה מ300 מוצרים שהחברה אורזת ומשווקת, כמו קטניות, אורז ודגנים, מוצרי עזר לאפייה, תבלינים, פיצוחים, חטיפים, סוכריות וממתקים כולל ללא סוכר ועוד.

 

20180119_181028

ל"מיה" תעודת כשרות מחמירה של בד"צ העדה החרדית ואחד הדגשים החשובים בה, כפי שכבר הזכרתי למעלה, הוא מוצרים עבור חולי הצליאק שאינם יכולים לצרוך גלוטן. ב"מיה" מוצרים ללא גלוטן הם באמת כאלה, ולא באים עם אזהרה של "יכול להכיל גלוטן". הנהלים המחמירים של הייצור והאריזה , ביחד עם בדיקות איכות יוצרים מוצרים שהם מאה אחוזים ללא חשש גלוטן, ויש שפע של מוצרים כאלה כולל כל הסוכריות והממתקים, חטיפים פופסים, חלק מוצרי העזר לאפייה, קטניות, אורז ועוד.

בעזרת "מיה" ט"ו בשבט (וכל השנה) יהיה שמח במיוחד!!