פוליבה – מגלים את כל הסודות!

לעיתים אנו נכנסים לחנות של מוצרי אפייה, מגלים עולם ענק של חומרי גלם וממש מדגדג בקצות האצבעות להתחיל להכין מעדנים, אבל מה? היכולות שלנו הן איפשהו בסביבות טוסט צרפתי. מה עושים?

סדנאות הן אחת הדרכים המהנות והנוחות ללמוד טכניקות ומיומנויות חדשות ולשם כך צריך קודם כל לוקיישן נוח, שקל להגיע ויש בו את כל הציוד הנדרש, כשהכל נקי, חדש ומאובזר, וכמובן גם שף שילמד בצורה ברורה ומובנת כדי שנוכל לנסות בעצמנו ולהבין כיצד נעשים הדברים.

חברת "פוליבה" מוכרת בזכות היותה החברה הגדולה והוותיקה בישראל לייצור, יבוא ושיווק חומרי גלם ומוצרים לענף האפייה והמזון הן לשוק הפרטי והן לשוק העסקי של קונדיטוריות, בתי מאפה ומאפיות.

עכשיו במפעלי החברה ברמלה הוקם חדר סדנאות משוכלל בו מועברות סדנאות גם לקהל המקצועי שרוצה להעשיר את הידע, וגם לקהל הפרטי לימי גיבוש, מסיבות רווקות, השתלמויות ועוד. בחדר יכולים ללמוד עד 18 משתתפים בו זמנית, הנהנים ממקררים משוכללים, תנורים מהירים, ממיקסרים ועוד.

(בתמונות למעלה- חלק קטן מהמטעמים שהוכנו בסדנה)

לקראת ראש השנה הגעתי לסדנה מיוחדת שהתקיימה ב"פוליבה".

את הסדנה הנחו שניים, הראשון היה גל בוכניק, זוכה "משחקי השף קונדיטור", שכפי שאפשר לראות בתמונות המלוות פוסט זה,  הדגים כיצד להכין קינוחים ופטיפורים לכבוד ראש השנה (האמת, טעימים מאד לכל השנה!). מה שנחמד הוא של"פוליבה" יש כל כך הרבה מוצרים מוכנים שהעבודה מאד קלה- יש מליות בטעמים שונים, רטבים, תערובות קפקייקס ועוד כך שכל אופה, ולו החובבן ביותר, יכול להפיק בקלות יצירות קולינריות טעימות.

(בתמונות למעלה- גל בוכניק בעבודה, בתמונות למטה מבחר חומרי הגלם ליצירת שלל המטעמים)

כך למשל מילא בוכניק כוסיות קינוח בסוגי שוקולד שונים מוקצפים עם קצפות ועם דבש, ועיטר בבראס, וכן השתמש בריבועי פטיפור מוכנים כדי למלא בקרמים בטעמים שונים ובעיטור פירורים שהוכנו בקלות ועוד.

המנחה השני היה השף קונדיטור הבינלאומי ג'ילבר אזולאי שלימד כיצד להכין לחמניות מקמחים שונים בצורה שלא יידבקו וללא צורך בשמן  באמצעות תבניות מיוחדות. תוך כדי הכנת הלחמניות למדנו על שיטות לישה שהופכות את הלחמניות לאווריריות במיוחד, ומדוע חשוב להוסיף את המלח רק בדקות האחרונות של הלישה ולא בהתחלה כדי שהטמפרטורה לא תעלה ותקלקל את פעילות השמרים.

(בתמונות למעלה- השף אזולאי מדגים הכנת לחם במהירות ובצורה נקיה ולא נדבקת – בצד שמאל למעלה הלחמניות לפני ההתפחה ובצד ימין אחריה, בהפרש של שעה בלבד. מימין למטה הכיכרות מוכנות).

עד מהרה התמלא החדר בניחוחות אפיה משכרים, והשולחן כוסה בכל טוב (וטעם).

אורחת כבוד בסדנה היתה פיינליסטית "מאסטר שף" גל קספרס.

(בתמונות למעלה- מימין גל בוכניק, משמאל גל קספרס)

הסדנאות הן בהרשמה מראש ובתשלום, הן נמשכות 4 וחצי שעות מלאות מכל טוב, שאחריהן כל המשתתפים מקבלים את המתכונים ואת המאפים מעשה ידיהם.

למי שזריז – מחר (18 לספטמבר) מתקיימת סדנה בשעה 16.00, ומחרתיים (19 לספטמבר) בשעה אחת עשרה בבוקר.

מועדי סדנאות נוספים ומידע ניתן לקבל בטלפון 073-2323500 או באתר פוליבה