פורים בריא? כן, זה אפשרי!

פורים, חג של הרבה אפיה, מה שאומר הרבה קמח. אבל מי אמר שצריך דווקא קמח לבן? אם כבר אופים, אולי נוסיף קצת בריאות?

׳הטחנות הגדולות של א"י׳ משיקה לחג פורים קמח כוסמין מלא 100% ללא צורך בניפוי שגם בריא וגם נוח לאפייה. הקמח נארז סמוך לטחינה ולאחר הניפוי באריזה בטכנולוגיה מיוחדת שמבקרת ומונעת התפתחות חרקים.

מה אפשר לעשות עם קמח הכוסמין מלא בטחינה דקה? כל מאפה מלוח או מתוק, כשבראש כמובן אזני ההמן שיוצאים רכים ונעימים ועם הרבה בריאות. הקמח שייך ל"סידרה הבריאה" של הטחנות הגדולות והוא מיוצר מגרעין הכוסמין בשלמותו, עם המון וויטמינים, מינרלים, חלבונים וסיבים תזונתיים. הבצק כל כך איכותי ואוורירי שאין צורך לערבב אותו עם קמחים אחרים.

בזכות העובדה שאין צורך בניפוי, אנחנו גם מרוויחים את כל הכמויות שהיינו רגילים להפסיד.

באתר של הטחנות הגדולות יש מתכונים רבים כמו המתכון הזה.

(בתמונות למעלה- שלבי הלישה וההתפחה)

אני בחרתי להכין דווקא לחמניות, מכיוון שהחג עוד קצת רחוק ואני יודעת שעוד אאפה הרבה.

מכיוון שהמתכון איננו שלי מקורי, אני לא מצרפת אותו בשלמותו אבל בתמונה אפשר לראות את המצרכים.

בגדול זה עירוב של קמח כוסמין , שמרים יבשים, סוכר, שמן, ביצה, מים ומלח, עם שתי התפחות (פעם כיחידה אחת ופעם כלחמניות), ציפוי בביצה ומלח בטעמים ואפייה.

(בתמונות למעלה- מריחה בביצה והתפחה שניה)

יצא- מ-ע-ד-ן!!!

את הקמח ניתן להשיג ברשתות ובחנויות: רשת לגעת באוכל, רשת חנויות הטבע בוסתן, ברכל, נתיב החסד, מרכז מזון יהודה, סופר ספיר, סופר ברקת, שהרבני (רמת השרון), פורטי סטריט רמת גן, סיטונאות רחמים, סיטונאות נעמה סוידאן, עזרה וחסד, סופר טוב מודיעין, שפע ברכת השם בית"ר עילית וירושלים, המאפייה של ראסל ירושלים, שמואל שפע ירושלים, ל.א.ב.ל, דיפ שיווק, מאיה בוטיקטבע, רני אורגני, סופר הס (כפר הס), לחם ברויטמן אילת, חנות טבע בראשית באילת, לחם בורקין בנימינה, מאפיית קצרין, 'המזווה' – חנות אינטרנטית, בחנות המפעל בטחנה ובחנויות מובחרות נוספות. מידע על חנויות נוספות אפשר לקבל בדף הפייסבוק של הטחנות הגדולות או בטלפון: 04-8672137.

והנה התוצאה שכולם חיכו לה…..

טדאאאאאםםםם!!!