פיתה לכווווווללללללםםםם!!

 

בישראל, הפיתה היא הכוכבת, אם במנת הנשנוש הישראלי הקלאסי – הפלאפל, אם צמחונית ואוצרת בתוכה חביתה או ירקות, אם בשרית וחובקת כל סוג בשר אפשרי, אי אפשר לברוח ממנה (מקסימום, לגירסה המוגדלת שלה- הלאפה).

מיד בתום חג הפסח ישנה ההתנפלות הגדולה- על הפיתות, ביום העצמאות, אין כמו הפיתה לצרף לבשר שנופנף על הגריל, ומול מדורת ל"ג בעומר, איפה נשים את האוכל אם לא בפיתה?

הבעיה שלא כולם יכולים להנות מפיתה, ובמיוחד סובלים אנשים שלא יכולים לאכול גלוטן או נמנעים מכל מני סיבות. מה יעשו אז?

חברת "בר אל" שמככבת במוצריה נטולי הגלוטן, הביאה עכשיו פיתה אמיתית לגמרי, נטולת גלוטן (וגם נטולת עוד דברים רעים כמו שומן טראנס, סוכר, כולסטרול, לקטוז וקזאין) ולעומת זאת עשירה בסיבים תזונתיים . כמו כן אין בה מרכיבים מן החי כך שמתאימה גם לצמחונים וטבעונים.

החלטתי לטעום ולבדוק אם באמת אין הבדל.

הפיתות מגיעות קפואות בחבילה של חמש. הוצאתי אחת , כיוונתי את המיקרוגל לרמת "הפשרה" למשך כשתי דקות, ובמקביל הנחתי בתוכו כוס עם מעט מים, טיפ שמצאתי באינטרנט, שמעולה להפשרה של כל בצק שהוא, כולל פיצות , כשהאדים שעולים מן המים עוזרים לשמור על הלחות כך שהפיתה או המאפה יוצאים כאילו נאפו זה עתה.

שלפתי את הפיתה מהמיקרו, הוספתי לה שניצל (הבשר היחיד שהיה לי במקרר), מרחתי טחינה והוספתי כמה רצועות בצל חי.

טעמתי במקביל גם חתיכת פיתה נקייה.

המסקנות שלי – מי שלא יודע שמדובר בפיתה שונה, לא ישים לב, בעיקר כשיש המון מרכיבים בתוכה (והיא מחזיקה היטב גם ממרחים ודברים עם רוטב). היות וידעתי, שמתי לב למרקם טיפה שונה, האמת, רך יותר מפיתה סטנדרטית, אבל כאמור יציב מאד, גם כשחתכתי וגם כששמתי טחינה ודחסתי את השניצל, זה לא התבקע בתחתית למרות הלחץ.

הפיתות נמכרות לדוכני פלאפל ולחומוסיות ברחבי הארץ כך שאפשר לבקש ולקבל אותן.

אפשר גם להניחן על הגריל , כמו כל פיתה, ולשים בפנים מה שרוצים בלי בעיה.

הפיתות כשרות פרווה, כאמור נמכרות קפואות כך שאם מגיע אורח הביתה שלא יכול לסבול גלוטן, יש פתרון בשליפה מהירה. ניתן להשיג במתחמי "GREEN" בשופרסל, בעדן טבע מרקט, ניצת הדובדבן וחנויות טבע בכל הארץ.