"פניני המחזמר" – האוצרות המוסיקלים של לימור שפירא.

 

55

שירי מחזות זמר הם שירים גדולים מהחיים,  צריך קול מיוחד כדי להצליח לבצעם והם אתגר לכל זמר וזמרת. אחת שעומדת בצורה מדהימה באתגר היא לימור שפירא.

את לימור הכרתי לראשונה כשהתארחה במופע של הזמר צחי סיטון וביצעה עימו דואטים מרשימים. הפעם הגעתי להופעה נטו של לימור, שבמסגרתה במשך כשעה וחצי היא מבצעת את מיטב שירי מחזות הזמר מכל הזמנים, בשילוב עם להיטים של זמרים כמו אנדרה בוצ'לי ואמה שפלן.

לאורך ההופעה לימור מספרת על תולדות המוסיקה- מהאופרטה ועד ימינו, בליווי המוסיקאי עשור אלקיים על הפסנתר, והכל בקול מלא עוצמה שמגיע לגבהים שלא יאמנו.

בין השירים שביצעה שפירא בשפות שונות- עברית, אנגלית, איטלקית וצרפתית, היו ביצועים משעשעים לצד שירים מרגשים (כך למשל "אבא התשמע אותי" מתוך "ינטל" שהביא גם את הקהל וגם את הזמרת לדמעות או "פנטום האופרה" העוצמתי שבטוח שהיה מרסק את השנדליר אם היה כזה באולם), סיפורים אישיים על אנקדוטות בקריירה המרשימה שלה בארץ ובחו"ל, ושיתוף הקהל בשירה בציבור של להיטים אהובים בליווי נגינתו של אלקיים.

הרזומה של שפירא ענק וכולל הופעות בתפקידים שונים במחזות זמר כמו "צלילי המוסיקה"  כאם המנזר שפותחת את ההופעה עם "כל הר וגבע" האלמותי, "הלילה טוב לרקוד" עם ששי קשת, "המיוזיקל היהודי" עם נתן נטנר, הופעות עם דודו פישר ועם מולי שפירא, תפקידים ב"אנני", "גבירתי הנאווה", "ברנשים וחתיכות", "קול נדרי" ועוד רבים וטובים, כשהרשימה באמת מאד ארוכה.

אם אתם רוצים לבלות ערב מרגש, נוסטלגי, מלא בקול מלאכי עוצמתי, חפשו את "פניני המחזמר" – ותבלו ערב בלתי נשכח. באחריות.