פסטיבל היין של "טייסטינג רום" שרונה- להכיר עולמות חדשים.

1

לבחור יין לטעמנו זה אף פעם לא עניין פשוט, יש שפע רב של יינות מכל הסוגים, לכל אחד המאפיינים שלו, וקשה מאד לבחור יין שתואם בדיוק את מה שאנחנו אוהבים, או שמתאים בדיוק לסוג האירוע – התאמה למנות אוכל, מזג אוויר, החברה שסביבנו, ומה לא.

פסטיבלי יין הם דרך מצויינת לטעום ולהתנסות במגוון ענק של יינות מיקבים שונים בלי לרכוש  שפע בקבוקים ולהתחיל להתבלבל.

2

אחד הפסטיבלים המרשימים הוא מסורת שהחלה השנה, ממש בימים אלה ב"טייסטינג רום" במתחם שרונה תל אביב.

אמש  החל הפסטיבל, שיימשך לאורך שלושה ימים, כלומר גם היום וגם מחר (14-16 בינואר 2020) ומוצגים בו מעל ל200 סוגי יינות – לבנים, אדומים, רוזה ומבעבעים מכל קצווי הגלובוס, כמובן עם ייצוג נאה ליינות הישראליים. בין היקבים המציגים –  יקב לוריא, טוליפ, הר אודם, בית אל,  תבור, ויתקין חברון, גוש עציון, צרעה, הרצוג, ברטנורא, אלוי, פסגות, שילה עמק יזרעאל ועוד…

3

בכניסה לפסטיבל קיבלנו גביעים שישארו איתנו למזכרת, ובנתיים מולאו שוב ושוב בטעימות מסוגים שונים.

פתחנו ביינות לבנים משובחים כמו "אדמה" של יקב תבור, ו"רוזאן" המומלץ של "לוריא",  – שניהם יינות קלילים, מצויינים לימים חמים ולפתיחת ערב חברתי. ולפני שעברנו לאדומים לא וויתרנו על "האלון הבודד" של יקבי גוש עציון שאנחנו מכירים ואוהבים.

4

באדומים היה שפע רב לטעום, בין הבולטים עבורנו היו – יקב הר אודם שהציג כמה מהפיבוריטים שלנו ביומיום- הרוזה "יער אודם", והאדומים – קברנה פרנק וקברנה סוביניון, ספיישל ריזרב של רמת חברון, "שיראז" של לוריא, אדום מצויין של CLOS DU TEMPLE ששמחנו להכיר, "פידלר" של יקב שילה, "אדום" של יקב פסגות, ואחד המעניינים ביותר – "מאיר אריאל" של TANYA.

5

לאורך הפסטיבל נערכות סדנאות עם מיטב המדריכים והסומלייה של ה"טייסטינג רום" וישנו גם דוכן גבינות ונשנושים שניתנים לרכישה כדי ללוות את היין.

כאמור הפסטיבל ממשיך עד ה16 לינואר כך שאפשר להספיק, ומי שפספס יכול לעקוב אחרי אירועים נוספים באתר של ה"טייסטינג רום".

6

ה"טייסטינג רום" ממוקם במבנה טמפלרי עתיק במתחם שרונה בתל אביב, ויש בו עשרות סוגי יינות למזיגה בכוסות, מעל 250  סוגי בקבוקים להזמנה לשולחן, ותפריט קולינרי המלווה באופן מושלם את היינות.

ניתן לשתות את היינות במקום או לרכוש לקחת ויש גם חדר טעימות פרטי.

רח' אליעזר קפלן 36, שרונה, תל-אביב. טלפון:03-5333213

השגחה- צהר.

 

ב"מפה ישראל"