"פרס ישראל – המוסיקה, הזוכים, הזיכרונות" – צחי סיטון חוגג יום הולדת לנורית הירש!

1

כשחשבנו שאנו מכירים היטב את נורית הירש, היא שלפה הפתעות מהכובע- על הבמה בהיכל התרבות בפתח תקווה, במסגרת סיבוב ההופעות "פרס ישראל – המוסיקה, הזוכים, הזיכרונות" היא גילתה לנו ששני שירים שתמיד חשבנו שהמלחין הוא "עממי" ושהם בעצם שירים "עתיקים", הם שירים שהיא עצמה הלחינה- השיר הפורימי הכל כך אהוב "ומרדכי יצא מלפני המלך" וגם הקלאסיקה של "עושה שלום במרומיו". בעוד הקהל מופתע היא גם גילתה שבאחד מהשירים שלה הטמינה שורה מ"התקווה" ואף אחד לא גילה.. עד עכשיו כלומר..

2

ערב "פרס ישראל – המוסיקה, הזוכים, הזיכרונות" הוא חגיגה לכבוד יום ההולדת השמונים של המלחינה והמוסיקאית כלת פרס ישראל נורית הירש, שחוגג לה הזמר המוכשר צחי סיטון (תאטרון הבימה) עם מיטב השירים והסיפורים שלה ושל זוכי פרס ישראל נוספים כמו אהוד מנור, נעמי שמר, סשה ארגוב ועוד רבים וטובים.

לצחי חוברת זמרת האופרה טל ברגמן (לסירוגין עם תום כהן- שתיהן מהאופרה הישראלית) והתוצאה היא ערב מענג שבו הקהל נוטל חלק פעיל בשירה אדירה ובהתרגשות.

3

(בתמונות למעלה- טל ברגמן וצחי סיטון)

צחי סיטון שופע כריזמה וכישרון, מוליך את הקהל בין השירים- "פרח הלילך", "קזבלן" , "יש לי יום יום חג", "רוזה רוזה", "החגיגה נגמרת", "אי שם", "אבניבי" ואיך אפשר בלי "לחיי העם הזה"? ואלה דוגמאות מעטות מערב של שעתיים מלאות וגדושות.

בנגנים המוכשרים המלווים אותו אפשר למצוא את רביב לגזירר על הפסנתר (ועל הניהול המוזיקלי), הנרי ורד על התופים, ורם ארז על הקונטרבס.

4

(בתמונה למעלה- צחי סיטון, נורית הירש, טל ברגמן)

המופע כלול ברפרטואר הקבוע של התיאטרון הלאומי הבימה.

את המופע ניתן לראות בין השאר ב:

29.10 בהיכל התרבות כפר סבא

10.12 היכל התרבות נס ציונה.