צ'יפסטאר- כי הצ'יפס הוא הכוכב

בלב ההומה של תל אביב- ברחוב אבן גבירול 90, ממש מול רחבת העירייה, הוא נמצא- הוא פריך מבחוץ ורך מבפנים, הוא אהוב על גילאי שנה עד מאה ועשרים לפחות, הוא מוכר בכל העולם ומכונה אחרת בכל מקום- והאמריקאים אפילו נוטים לשנות לו את השם כשהם מסוכסכים עם הצרפתים מדי פעם, הוא מצטרף בכיף לכל ארוחה והוא מפורסם בהולנד בדיוק כמו קבקבי העץ וטחנות הרוח- הצ'יפס.

צ'יפסטאר היא רשת איטלקית של צ'יפס הולנדי, שהגיעה לישראל ונחתה בתל אביב, להביא לישראלים את חווית הצ'יפס עם בערך שני מליון רטבים שונים, שהם השוס כי עם כל רוטב, וכל צירוף של רטבים, מקבלים מערך שלם של טעמים שונים וחדשים.

המחירים? אטרקטיביים בטירוף-  הקונוס הקטן של 220 גרם עולה 15 שקלים בלבד, הבינוני 20 שקלים לכמעט חצי קילו, והענק- שמגרד את הקילו עם ה900 גרם של עונג פריך עולה רק 25 שקלים. וכדי להרוות את הצמא- ניתן גם לרכוש פחית שתיה במחיר מצחיק של חמישה שקלים בלבד, כך שאפשר לשבוע בגדול, בלי שום חור בכיס.

אבל עזבו מחירים- העיקר הם הטעמים, ויש 18 רטבים שרשומים על הלוח, עם ציון מידת חריפות, וכאמור אני לא מתמטיקאית אבל אני יכולה לדמיין את אינסוף הצירופים האפשריים מכל הרטבים.

הגעתי לסניף בשעת ערב מוקדמת, הרחוב המה אנשים (שחלקם שיחקו "טטריס" על חלונות בנין העירייה..), והתקבלנו בחיוכים רחבים ובהסברים על המקום. הסניף עדיין עובר מהפכים ושיפורים- ובקרוב יהיו מקומות ישיבה בדמות בר לאורך המדרכה, וגם בר גבוה עם חורים לקונוסים כדי שאפשר יהיה לעמוד, לשתות איזה בירה, ולנשנש צ'יפס מעולים.

תפוחי האדמה האיכותײים עוברים כמה שלבים שהופכים אותם לצ'יפסים, שאז עוברים טיגון כפול, תיבול קל במלח, הקפצה מרשימה באוויר ואז מתקשטים ברטבים. ניתן לקבל את הרטבים גם בצד, ועכשיו יש חידוש נוסף- נקניקיית עגל שאפשר להוסיף על הצ'יפס עצמו או בנפרד כנשנוש כמו שאפשר לראות בתמונה.

היות ולא יכלתי להחליט איזה רטבים אני רוצה, קיבלתי לטעימה בערך את כל הדוכן, ולאחר מחשבה עמוקה וחיסול חצי קילו צ'יפס, הגעתי למסקנה בפה אחד (הפה שלי כמובן)- שהרוטב האהוב עלי ביותר היה "קטשופ קארי הולנדי"- מתקתק, מלטף ומפנק במיוחד . למקום השני המכובד הגיע "טריאקי פלפלים" ואחריו בהפרש קל "סאטה הולנדי" כי בוטנים וצ'יפס הם בהחלט זיווג משמים.

הצ'יפס עצמו וגם חלק גדול מהרטבים מתאימים גם לטבעונים.

המקום כשר וממכר!