קורני- כחול, לבן, אדום.

הסופרבול, דונלד טרמפ, שדרות פנסילבניה 1600, , מייקל ג'קסון, פסל החירות,  הדוד סם, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, התפוח הגדול, הוליווד, –  אלה חלק מהאסוציאציות שעולות לנו בראש כשאנחנו חושבים "אמריקה". ואם חושבים על טעמים אמריקאים- זה ההודו שאוכלים בחג ההודיה עם רוטב הקרנברי, זה ה"על האש" של יום העצמאות, זה פאי התפוחים  וליקר הביצים, ההמבורגר והנקניקיה, וכמובן השלישיה המנצחת- חמאת בוטנים  שמככבת בכריכים של כל הילדים (ושל אלוויס פרסלי כשהיה חי), בראוניז שילדים היו מפלחים מהמטבח בפרוורים, ועוגת גבינה שקיבלה גרסאות רבות כולל "הניו יורקית" , כשיש אפילו רשת מסעדות אמריקאית שכל התמחותן היא עוגות גבינה שונות (זוכרים את "פני" מ"המפץ הגדול"?).

אז אמריקה מגיעה אלינו עכשיו, בעזרת CORNY –  הסידרה האמריקאית- חטיף דגנים בטעמים האופיינים של ארצו של הדוד סם- שוקולד חלב וחמאת בוטנים, בראוניז ועוגת גבינה ותותים.

ובניגוד לשלל הקלוריות האמריקאיות, בחטיפי "קורני" יש ממוצע של 100 קלוריות בלבד לחטיף. (והם גם ללא חומרים משמרים או צבעי מאכל).

החטיפים נהדרים לכל מטרה- מנשנוש בעבודה ועד ארוחת ארבע, בפקק או בפארק עם הילדים,  לתיק האוכל בבית הספר, או כשמסתובבים עם הכלב בשעות הערב. החטיפים מצטרפים למגוון הטעמים הקיים של שוקולד חלב ובננה, שוקולד חלב, בראוניז עוגיות ושוקולד מריר, בוטנים, חמוציות, קוקוס ושוקולד חלב.

הם מצויינים גם לשקיות ההפתעה של ימי הולדת למשל, טעם מפנק לילדים ובריאות להורים שלהם שמאד מרוצים מהעניין.

חוויית הטעימה שלי היתה כייפית במיוחד כי "נאלצתי" לטעום מכל הסוגים כדי להחליט מה האהוב עלי… מה שאני מוכנה לעשות בשביל הקוראים שלי….. בכל מקרה, הראשון שטעמתי היה זה בטעם עוגת הגבינה והתות (מה שרואים פתוח בתמונה למעלה). חששתי שתהיה חמצמצות של גבינה, אבל החטיף היה מתוק, קרנצ'י והשכבות השונות שלו הביאו עניין רב. אחריהם טעמתי את שני האחרים- קשה לבחור בין חמאת בוטנים לשוקולד, נראה לי שאשאר עם שניהם בכל מקרה… (אולי עם נטייה קלה לחמאת הבוטנים, כי היא נותנת יותר ניגודיות של טעמים).

CORNY  הוא מותג גרמני  שקיים מאז סוף המאה ה19, והחטיפים נמכרים כבר מעל שלושים שנה. החטיפים מגיעים אלינו מ"דנשר" – אחת מחברות השיווק וההפצה הגדולות והוותיקות בישראל, שפועלת בכל שרשרת האספקה- מהייצור ועד להפצה.