קמח אגוזי מלך – למאפים מלכותיים ובריאים במיוחד.

בעבר היינו רגילים לסוג קמח אחד- קמח החיטה הלבן. המשוכללים בנינו השתמשו בקמח תופח, ובהמשך בקמח מחיטה מלאה. היום ברשתות השיווק ניתן למצוא סוגי קמחים שונים, בדגש על בריאות, כך שהמאפה שלנו יוצא לא רק טעים אלא גם בריא.

מותג מזון הבריאות GREENY מביא לנו עכשיו חידוש- קמח אגוזי מלך איכותי, המיוצר מ100% אגוזי מלך מובחרים, ללא תוספת חומרים משמרים, צבעי מאכל וחומרי טעם וריח. הקמח הוא מתוצרת  "אלפא ג'י אייץ" האוסטרית.

הקמח הגיע אלי להתנסות בעיתוי מצוין – זמן אפיית עוגת יום ההולדת המסורתית שלי, והפעם עוגה חגיגית במיוחד לרגל החלפת קידומת.

מכיוון שההמלצה שקיבלתי היתה להוסיף את קמח אגוזי המלך ביחס של כ15%-20% מכמות הקמח במתכון, נהגתי כך ובתמונה אפשר לראות את חומרי הגלם ששימשו אותי להכנת עוגת יום הולדת חגיגית. אני לא מצרפת מתכון מכיוון שהוא איננו מקורי שלי, אבל ברשת ניתן למצוא מתכונים רבים של עוגות שוקולד ופשוט להמיר כחמישית מהקמח שבעוגה לקמח אגוזי המלך.

כשעה לאחר מכן כבר היתה לי עוגת שוקולד מפוארת בנגיעות אגוזיות.

הקמח מתאים להכנת מאפים כמו עוגות, עוגיות, לביבות, פנקייק וכל מה עולה על הדמיון, וניתן להוסיף כפית ממנו ליוגורט ולהמתיק בדבש למעדן בוקר.

קמח אגוזי המלך כשר למהדרין בהשגחת בד"צ בית יוסף וניתן להשיגו ברשתות הטבע והמזון כמו שקדיה, נקודת טבע, שוק העיר, יוחננוף וחנויות טבע מובחרות.